"Такого ще не було": місцеві розповіли про обстріли Ворожби на Сумщині

Наслідки обстрілів Ворожби на Сумщині, 17 вересня. Фото: Суспільне Суми

Три людини отримали контузії внаслідок обстрілу російськими військовими Ворожби 17-го вересня. За словами міського голови Андрія Дружченка, місто обстрілювали з артилерії, нарахували сім вибухів. Пошкоджені 10 будинків місцевих мешканців та сім магазинів. Наслідки бачили й кореспонденти Суспільного.

Це вирва від російського снаряда на городі пана Олександра. Чоловік згадує: спочатку чув віддалені вибухи.

Наслідки обстрілів Ворожби на Сумщині, 17 вересня. Фото: Суспільне Суми

"До них вже звикли тут кожен день стріляють. Кожен день, але такого ще не було, ну вже є", — розповів місцевий житель Олександр Воронков.

Коли вийшов у сад напоїти птицю, у той момент за кілька метрів від Олександра розірвався снаряд. Вибуховою хвилею, говорить чоловік, обпекло обличчя.

"Чую щось свистить, я присів, а воно як луснуло і я встигнув присісти. Нічого одразу не розібрав, оглушило трошки, а потім в себе прийшов в хату, ніби нічого", — розповів Олександр Воронков.

Олександр Воронков. Фото: Суспільне Суми

Чоловік вцілів сам і завдяки йому, говорить вціліла домашня птиця, бо у той момент покликав її у садок – далі від вибуху. Уламки снаряда вибили вікна у їхньому будинку, зруйнували паркан та пошкодили дах.

Один зі снарядів випущених російськими військовими влучив у трасу, яка пролягає містом. Уламки пошкодили кілька осель поряд.

Наталія Воронкова. Фото: Суспільне Суми

"Заховались усі у погріб у сина. А тоді як закінчився обстріл я одразу вискочила на вулицю глянути хата ціла моя чи ні, бо гухнуло рядом. Побігла додому, одразу глянула ніби нічого, вікно тільки побачила. Залізла на чердак, а там дев’ять дірок у даху, і паркан, і гаражні ворота", — згадала місцева мешканка Наталія Воронкова.

За кілька будинків подвір’я сина пані Наталії, туди також прилетіли уламки.

"Пройшов уламок сюди, через раму і пішов в бік стіни. Також побите вікно на вулиці. Пошкоджені ворота, вікно на фронтоні, вхідні ворота, скло, пластик побитий", — розповів місцевий житель Андрій Воронков.

Андрій Воронков. Фото: Суспільне Суми

Обстрілювати місто з артилерії російські військові розпочали у неділю близько першої години дня, загалом зафіксували сім вибухів. За словами міського голови Андрія Дружченка, три людини отримали контузії, пошкоджені десять будинків місцевих жителів та сім магазинів.

Наслідки обстрілів Ворожби на Сумщині, 17 вересня. Фото: Суспільне Суми

В одному з них, вибухом вибиті вікна, пошкоджений дах та двері, а всередині розбитий холодильник. І покупці, і продавці, які в момент обстрілу були в магазині встигли сховатись, розповідає продавчиня Надія.

"Перший раз вибух був ми заховалися, стрельнуло і побігли до дівчат. Там магазин там хороший погріб. Всі живі, всі здорові, ніхто не постраждав", сказала пані Надія.

Наслідки обстрілів Ворожби на Сумщині, 17 вересня. Фото: Суспільне Суми

Загалом, у місті російськими обстрілами пошкоджені близько сотні будинків. За інформацією міського голови у громаді до початку повномасштабної війни проживало близько 8,5 тисяч людей, виїхали близько 30% мешканців, нині – частина з них, попри щоденні обстріли, повернулася додому.

"Це моя земля, я тут старався 20 років будував своїми руками. Мені діватись нікуди, треба жити. Поки є де жити, будем жити", — сказав місцевий мешканець Андрій Воронков.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram