"Хотів гідно представити країну" — учасники Ігор нескорених розповіли про змагання у Дюссельдорфі

Фото: Суспільне Львів

У Львові зустріли 25 спортсменів, які повернулися з Ігор нескорених — 2023 у Дюссельдорфі. Серед них — троє львів'ян.

Суспільне поспілкувалось із спортсменами.

Учасників змагань Ігри нескорених зустріли на площі Ринок із оркестром.

Зустріч учасників змагань Ігри нескорених — 2023 на площі Ринок у Львові. Фото: Суспільне Львів

Українську команду на міжнародних змаганнях представляли 25 спортсменів. Вони — військові й ветерани, які зазнали травм, поранень в зоні бойових дій. Серед тих, хто виборов медаль — львів’янин Павло Лучків. Чоловік почав займатися стрільбою з лука у 2019 році задля спортивної реабілітації. На Іграх нескорених у складі національної збірної здобув "золото".

"Я навіть не ставив таку мету — "золото". Я просто хотів гідно представити країну. Підтримку нам висловлювали дуже велику і ми донесли "меседж", щоб більше зброї нам давали, я сподіваюся нас почули", — говорить Павло Лучків.

Учасник Ігор нескорених — 2023 Павло Лучків. Фото: Суспільне Львів

Найбільшу кількість медалей — шість, здобув Назар Вознюк, який родом з Кривого Рогу. Для військовослужбовця це були перші Ігри нескорених, хоча в спорті він не новачок.

"Чотири золоті, дві сріблясті. Так, трохи жадібний до медалей, не зміг зупинитися, але міг би і більше, я вважаю. Я раніше займався спортом, брав участь у різних змаганнях, у різних видах спорту, в тому числі і з плавання. Тому я не новачок, окрім греблі. Бо греблею ніколи не займався", — розповідає учасник змагань Назар Вознюк.

Учасник Ігор нескорених — 2023 Назар Вознюк. Фото: Суспільне Львів

Загалом українська команда на цьогорічних Іграх нескорених виборола 34 медалі, серед яких 12 — золоті. За словами міністерки у справах ветеранів Юлії Лапутіної, це — найкращий результат за всю історію участі в Іграх нескорених української збірної.

"Цьогоріч наша збірна Ігор нескорених показала фантастичний результат — найкращий за всю історію участі у цих іграх національної збірної. Ми маємо дійсно медальний "врожай". Але Ігри нескорених — це не тільки про спорт. Це про перемогу над собою, про силу духу. Це була неймовірна можливість показати захисників і захисниць в світі, щоб світ бачив, які вони сильні, потужні, як вони можуть долати себе і здобувати в тих умовах, коли в Україні війна", — говорить міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Міжнародні ветеранські змагання Ігри нескорених відбувалися у німецькому місті Дюссельдорф з 9 до 16 вересня.