У Києві стартував проєкт, присвячений заслуженому майстру з Тернопільщини

Фото: Національний заповідник "Софія Київська"

У Києві стартував новий виставковий проєкт, присвячений 90 річниці з дня народження заслуженого майстра народної творчості з Тернопільщини Івана Мердака. Про це повідомляють на сторінці департаменту культури і туризму ОВА в соцмережі.

Роботи автора представили у залах галереї "Хлібня" Національного заповідника "Софія Київська".

Під час відкриття виставки. Фото: Національний заповідник "Софія Київська"

"Майстер перевтілив природні форми дерева у величні постаті наших древніх предків та поетичні образи з українського фольклору", — йдеться у повідомленні.

Учасники заходу. Фото: Національний заповідник "Софія Київська"

Мандрівну виставку робіт Івана Мердака організували завдяки співпраці Національного заповідника "Замки Тернопілля" й департаменту культури і туризму Тернопільської ОВА. Роботи майстра вже змогли побачити шанувальники його творчості у Львові, Хотині, Кам'янці-Подільському, Монастириськах.

На відкритті виставки робіт заслуженого майстра народної творчості Івана Мердака. Фото: Національний заповідник "Софія Київська"

Що відомо

Іван Мердак — скульптор, лауреат багатьох престижних нагород, член Національної спілки художників України, заслужений майстер народної творчості України. Мердак народився 26 листопада 1933 року у селі Райське (тепер територія Польщі) у родині сільського коваля. У 1946 році разом з сім’єю виселений до села Королівка Борщівського району Тернопільської області. У 1953-1955 роках навчався у Чернівецькому художньо-ремісничому училищі. З 1965 року жив у Тернополі, працював художником обласного виробничо-художнього комбінату. Спочатку творив у техніці тонованого гіпсу, а з 1972 року займався різьбою по дереву і коренепластикою. Помер 27 травня 2007 року.