У Миколаєві відбулася виставка-прилаштування собак

Дар'я зі своїм новим улюбленцем, 17 вересня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Каштановому сквері 17 вересня відбулась виставка-прилаштування безпритульних собак. Тварин безкоштовно роздавали волонтери з Миколаєва та Херсонщини. Захід організувала команда волонтерів "Друзі поруч".

Про це кореспондентам Суспільного розповіла волонтерка Людмила Михайловська.

Аби про захід дізналися якомога більше містян, робили анонси в соцмережах та миколаївських медіа, говорить волонтерка. У сквер привезли 55 безпритульних тварин, знайдених на вулицях Миколаєва та Херсонщини.

"Куратори готували своїх тварин, обробили від паразитів, вакцинували, стерилізували. Майже всі собаки, десь 95 відсотків соціальні, ручні", — розповідає Людмила Михайловська.

Людмила Михайловська, 17 вересня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Місцева жителька Анастасія забрала собі собаку Міру. За словами волонтерів, її знайшли в сміттєвому баку три тижні тому.

"Ми цю собачку побачили, подумали, чи дійсно готові. Потім прийняли рішення, що її візьмемо, зареєструвалися і чипували. Відстежували, коли буде виставка. Дитина дуже хотіла собачку. Він уже готовий був і налаштувався, щоб сьогодні прийти й знайти її, підготувався, зробив їй будиночок, купив корм і таке інше", — говорить Анастасія.

Анастасія обрала собі собаку Міру, 17 вересня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Обрала собі домашнього улюбленця й Дар'я.

"Згадалась моя колишня собака. І я зрозуміла, що це — моє", — каже місцева жителька Дар’я.

Собаку Лейлу тільки планують віддати у новому господарю, розповідає волонтерка Катерина.

"Їй 2,5 місяці. Вона дуже активна, грайлива. Така адекватна собачка дуже. Я опікуюсь собаками безпритульними, які живуть в аеропорту. Їх там багато і вони великі. Я їх годую, вакциную, обробляю. Вони там багато народжували. Було по 15 цуциків за один виводок. Тому я їх майже всіх стерилізувала. І ось дівчинка, яка залишилась нестерилізованою — привела трьох цуциків. Двох ми вже роздали, залишилась ще ця дівчинка", — говорить Катерина.

Волонтерка зоозахисної організації "Фенікс" Ірина Непочатова розповідає, виставки-прилаштування зазвичай відбуваються тричі на місяць.

"Раніше були спільні виставки в нас — теж були кошенята. Але це дуже тяжко: собаки стресують, коти стресують. Тому сьогодні в нас тільки собачки", — каже Ірина.

За результатами виставки прилаштували 24 тварини. Всіх інших, як і раніше, буде можливість забрати, звернувшись до організації через соцмережі, говорить волонтерка Людмила Михайловська.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.