Консультації щодо статусу ВПО та пенсій, творчі заняття для дітей. Що є безоплатно для переселенців у Дніпрі

Суспільне Дніпро

У Дніпрі працює низка хабів, гуманітарних та волонтерських центрів для вимушених переселенців. Вони пропонують різні послуги: від надання харчів та засобів гігієни до консультацій лікарів та юристів.

Суспільне зібрало можливості, які доступні внутрішньо переміщеним людям в обласному центрі найближчими днями.

Прийом з пенсійних питань

18 вересня відбудеться черговий прийом переселенців з Луганщини фахівцем управління Пенсійного фонду України в Луганській області. Про це повідомив керівник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.

За роз’ясненням пенсійних питань можна звернутися з 10:00 до 15:00 до хабу Кремінської громади за адресою: Дніпро, вул. В. Антоновича, 89.

Під час повітряної тривоги хаб не працює. В такому випадку прийом переноситься на наступний тиждень.

Правові консультації

Також у Дніпрі працює центр правової допомоги Норвезької ради у справах біженців. Там переселенці та жителі, що постраждали від війни, можуть отримати безкоштовні юридичні консультації, йдеться на сайті обласної військової адміністрації.

У центрі жителів зможуть проконсультувати щодо отримання статусу ВПО, питань з права власності на землю і житло, доступу до державних послуг, трудового законодавства.

Інформаційні сесії проводить команда Норвезької ради у справах біженців.

"Гаряча лінія" центру: 0 800 302 007. Звернутися можна й на Facebook-сторінці центру або надіслати лист на e-mail: ua.info@nrc.no.

Творчий гурток для дітей

Також у хабі Кремінської громади в Дніпрі організували творчий гурток для дітей-переселенців. Відтепер щовівторка та щочетверга в закладі проводять заняття декоративно-вжиткової студії «Чудова майстерня» Кремінського центру дитячої та юнацької творчості.

Гурток діятиме протягом усього навчального року. Вже укомплектовано першу групу з десятьох учнів з Луганщини від шести років.

Адреса: Дніпро, вул. В. Антоновича, 89.

Художні посиденьки для дітей

У центрі підтримки ВПО Краматорського району влаштують художні посиденьки для дітей, йдеться на сторінці центру у Telegram. Діти разом з майстринею під час заняття виготовлятимуть прикраси для волосся з фетру . Вік учасників: від 6 до 10 років.

Коли: 18 вересня, о 16:00.

Адреса: Дніпро, проспект Дмитра Яворницького, 42 (вхід через арку).

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро