Вирубка дубів у мікрорайоні Яр у Полтаві: чому місцеві проти цього

Суспільне Полтава

Деякі жителі полтавського мікрорайону Яр звернулися до міської ради, аби там переглянули цільове призначення ділянки, де ростуть дуби. Нині вона приватна і там продовжують спилювати дубовий гай.

За словами жительки мікрорайону Яр полтавки Лариси Спиці, дуби вздовж вулиці Проліскової вирубують. Тож деякі місцеві хочуть це зупинити.

Що відбувається

"1,5 місяці він (власник земельної ділянки – ред.) не пиляв після нашої останньої зустрічі. І він знову зайнявся (вирубкою дерев – ред.)", — каже полтавка Лариса Спиця.

Сусіди викликають правоохоронців. Суспільне Полтава

Спилювати дерева почав близько пів року тому власник земельної ділянки Олександр. Після цього деякі жителі Яру почали звертатися у поліцію, Держекоінспекцію та міську раду.

"Як виявляється зараз, нібито Октябрьська, нині Шевченківська районна рада, 2007-го року виконавчим комітетом роздала приватним, невідомим нам особам ці земельні ділянки для забудови. Довільно змінене цільове призначення, що заборонено 83-ю статтею Земельного кодексу України", — каже юрист комітету органу самоорганізації населення мікрорайону Яр Володимир Токало.

Кому належить земельна ділянка

Архітектор Шевченківського району міста Борис Олефір каже, якби ця земельна ділянка перебувала у зеленій зоні, Шевченківська райрада не отримала б погодження від міського управління архітектури.

Частина дерев у лісі вже вирубана. Суспільне Полтава

"Це було 15 років тому, можливо, там якесь окремо, я не кажу, що там не могло бути ніякого дерева, одне, два окремо стоячих дерева, можливо, там і було, але це чагарник. Він зараз вимахав, і складається так, що зараз там розташований ліс", — говорить завідувач відділу архітектури Шевченківської райради Борис Олефір.

"Екологом є висновок виданий, що це залишок від нашого «Гришкиного лісу», який природньо виріс, не насаджений. Також цей гай утримує, як ви бачите, тут дуже великий схил, і він виконує роль як від захисту води, від сходу землі", — каже представниця органу самоорганізації населення мікрорайону Яр Світлана Коршун.

Що розслідує поліція

У липні 2023-го року поліція розпочала кримінальне провадження щодо неправомірності вирубки дерев.

Зрубані дерева. Суспільне Полтава

"Дане кримінальне провадження перебуває на стадії досудового розслідування. У ході цього розслідування встановлюється правомірність дій осіб з приводу вирубки дерев, а також перевіряється законність передачі органами місцевого самоврядування земельної ділянки у власність", — каже речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб.

Яка позиція власника земельної ділянки

Власник земельної ділянки спілкуватись із журналістами відмовився та заборонив заходити за огороджену ним приватну територію. Раніше, у липні цього року, він розповідав Суспільному, що на площі 20 соток хоче збудувати одноповерховий будинок.

Мапа земельної ділянки. Власник говорить усе законно. Суспільне Полтава

"Ця ділянка – вона приватизована. За постановою № 1045 (постанова Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 року «Про порядок видалення зелених насаджень» – ред.) я маю на свій розсуд вирубувати свої зелені насадження, тому оці виклики поліції і відкрите провадження я рахую, що це незаконно", — говорить власник земельної ділянки Олександр.

Що кажуть у міськраді

Деякі жителі Яру звернулись до Полтавської міськради з проханням змінити цільове призначення земельної ділянки з дубами. 14 вересня члени міської комісії з питань містобудування вирішили скликати виїзну комісію інспекції з благоустрою.

"Прошу депутатів допомогти розібратись з цією ситуацією про правомірність виділення, чи там усе в нас було витримано чи не було тоді порушень", — каже секретар Полтавської міськради Катерина Ямщикова.

Як розповів речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб, у рамках кримінального провадження найбільше покарання – позбавлення волі до 3 років.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook