Пліч-о-пліч на роботі 18 років. Історія подружжя рятувальників з Миколаївщини

Подружжя Андрій і Наталя Шкрипніченки. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв

Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День рятівника. В Олександрівській місцевій пожежній охороні (МПО) працює подружжя. Вона — інспекторка з протипожежної профілактики, він — начальник караулу.

Як поєднують роботу та сімейне життя Наталя та Андрій Шкрипніченки розповіли кореспондентам Суспільного.

Андрій Шкрипніченко в Олександрівській пожежній охороні працює з 1993 року, спочатку на посаді пожежного, через п'ять років став начальником караулу. А у 2005 році в частині почала працювати його дружина — Наталя.

"Я вже була поверхнево знайома із цією роботою, знала всіх хлопців тут, знала їхню роботу, їхні виїзди, тому що він працював до цього багато часу і вдома все це обговорювалось. Мені це було не байдуже, завжди було дуже цікаво і я з радістю погодилась", — говорить Наталя Шкрипніченко.

Інспекторка з протипожежної профілактики Наталя Шкрипніченко, Миколаївщина, 17 вересня 2023 року. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв

Чоловік підтримав Наталю. Каже, не переживав, адже він поруч, як не він, то хтось із команди обов'язково допоможе. Відтоді, додає Наталя, життя змінилось.

"Пожежна охорона займає дуже велику частину нашого життя. Ніяк не можна розділити роботу та особисте життя. Все це приноситься додому, всі проблеми обговорюються, усі радощі переносяться додому з чоловіком, з дітьми, я навіть більше скажу: наша молодша донька, яка через два роки закінчує школу, дуже мріє навчатись в одному із ВНЗ цивільного захисту", — розповідає Наталя.

Втім, на роботі все суворо за субординацією. Наталя говорить, що вдома Андрій ніжний і лагідний батько, а на роботі — принциповий та вимогливий, особливо коли приходить молодь, жодних потурань, вони все повинні знати та вміти. Чоловік доповнює її слова.

"Це різні люди. На роботі вона одна, вона начальник мій, вона може сказати, що завгодно і ми будемо це виконувати. Вдома вона жінка, вона виконує свої обовʼязки, у неї вдома свої обовʼязки, а на роботі свої, так само у мене", — розповідає Андрій Шкрипніченко.

Наталя і Андрій Шкрипніченки, Миколаївщина, 17 вересня 2023 року. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв

На частину виїздів Наталя вирушає разом із караулом, в інших випадках, говорить, хвилюється та чекає на повернення команди в частину.

Рятувальники готуються до виїзду на місце події, 17 вересня 2023 року. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв

Під час повномасштабної війни хвилюватись за дружину довелося Андрієві, втім виїхати вона відмовилась.

"Хотілось відправити й дружину, і дітей, і старшу доньку з дітьми, але їх не можна відправити, тут така сімʼя непробивна, вони: "Ні, ми будемо тут, і все". Неможливо відправити від себе. Вони не поїдуть, я наскільки знаю свою дружину, вона зі мною всюди", — додає Андрій Шкрипніченко.

Начальник караулу Андрій Шкрипніченко, Миколаївщина, 17 вересня 2023 року. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв

Родина Шкрипніченків: Андрій і Наталя, дві доньки та онук. Фото з особистого архіву Наталії Шкрипніченко

За словами Наталі, це стиль життя, в якому міняти нічого не хочеться.

Наталя проводить профілактику з багатодітною родиною, Миколаївщина, 17 вересня 2023 року. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв

Заступник начальника Вознесенського районного управління ГУ ДСНС в Миколаївській області Дмитро Петренко говорить, що в Олександрівській МПО численна команда.

"Працюють чоловік і дружина, два брати й це дуже важливо, тому що колектив у них згуртований, одне одного підтримують, атмосфера у колективі дуже добра. Можу сказати. що це найкращий підрозділ у Вознесенському районі", — зазначає Дмитро Петренко.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.