Воювали на боці "ДНР" та "ЛНР": шість українців отримали 15 років за держзраду

Фото: Суспільне

Шість громадян України, які вступили до лав "ДНР" та "ЛНР", отримали 15 років ув'язнення. Суд визнав їх винними у державній зраді.

Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

Прокурори у суді довели, що у 2022 році чоловіки вступили до лав не передбачених законом збройних формувань "ЛНР/ДНР".

На "службі" вони отримали військову форму і зброю: чергували на позиціях військових РФ, охороняли військові об'єкти, зводили укріплення для їхніх позицій.

Також передавали інформацію про переміщення українських військових та чинили спротив ЗСУ поблизу населених пунктів Донецької, Луганської та Херсонської областей.

"Проте у квітні-травні 2023 року їх затримали українські захисники на території Донеччини. Нині за клопотанням прокуратури вони перебувають під вартою", — йдеться в повідомленні.

Фото: Офіс Генпрокурора

Суд визнав винними шістьох громадян України у державній зраді, участі у терористичній організації та діяльності не передбаченого законом збройного формування (ч. 2 ст. 111Стаття 111. Державна зрада, ч. 2 ст. 260Стаття 260. Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань, ч. 1 ст. 258-3Стаття 258-3. Створення терористичної групи чи терористичної організації Кримінального кодексу).

Кожний отримав 15 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна, належного на праві власності. Серед засуджених – помічник-гранатометника та стрільці.