"Ми працюємо для будь-якої жінки і дівчини". У Миколаєві функціонує простір "Затишно space"

Дівчата на занятті у "Затишно space". Миколаїв, 13 липня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Вирішити психологічні та юридичні питання, що спричинила російсько-українська війна, пропонують фахівці безпечного простору для жінок та дівчат "Затишно space" у Миколаєві. За чотири місяці роботи локацію відвідали більше тисячі містянок.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла менеджерка безпечного простору "Затишно space" Ганна Ситнік.

За словами Ганни Ситнік, команда "Восток SOS" за підтримки міжнародних донорів налагодила роботу мережі безпечних просторів для жінок та дівчат у Черкасах, Кропивницькому, Вінниці, Запоріжжі, Миколаєві та в Хусті на Закарпатті. Станом на 16 вересня у миколаївській команді "Затишно space" працює 10 людей.

"У Миколаєві простір відкрили на початку червня 2023 року. Бачимо попит на психологічну допомогу, на роботу соціальної працівниці, юристки, педагогинь. Актуальне відвідування заходів - тренінги, лекції, майстер-класи, перегляд фільмів тощо. Ми бачимо проблеми і реагуємо на них, допомагаючи людям на безоплатній основі, сказала Ганна Ситнік.

Дівчата на занятті з психологом у "Затишно space". Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Ганна Ситнік каже, щодня приходить різна кількість відвідувачів.

"Щодо єдиного жіночого портрета, то його не існує, ми працюємо для будь-якої жінки і дівчини, незалежно від віку, соціального статусу чи життєвих обставин. Мама може прийти з дитиною. Допоки жінка працює з фахівцем, є можливість лишити дитину віком від 3 до 14 років у дитячій кімнаті", — говорить менеджерка.

Дівчата можуть підвищити кваліфікацію та оволодіти новими навичками під час навчання на курсах та тренінгах, використовувати простір, як зону для роботи та навчання. Відвідувачки можуть організовувати у нас власні події, таким чином дехто презентує захоплення, хоббі, розповідає про свою професію.

Діана Маринич відвідує "Затишно space" від початку роботи простору у Миколаєві.

"Дуже затишно, є спеціалісти, які готові допомагати жінкам. Відчуваю зміни, стала більш впевненою, я знайшла нове коло спілкування", — зауважила відвідувачка.

Ігрова кімната для дітей в просторі. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Юристка простору "Затишно space" Юлія Чокас, каже що вихідними, а також ввечері жінкам зручніше відвідувати простір, отримувати індивідуальні консультації.

"Питання, з якими найчастіше звертаються, це відшкодування за програмою "єВідновлення" за пошкоджене або зруйноване майно, відкриття спадкових справ, складання позовів. Питання щодо відновлення документів, адже також буваємо в місцях компактного поселення, де проживають евакуйовані люди з Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підриву Каховської ГЕС, окупації, обстрілів", — говорить Юлія Чокас.

Зі слів Юлії, звертаються відвідувачки за консультаціями щодо розлучення у судовому порядку. Гендерно зумовлене і домашнє насильство — один з напрямів роботи організації.

"Жінки приходять до нас отримати юридичну та психологічну допомогу, аби вийти з кола насильства. Треба підвищувати розуміння жінок, на жаль, вважають насильством тільки фізичні або сексуальні прояви. Але є й психологічне, економічне. У просторі відбуваються лекції з цієї теми, я розповідаю, як захистити себе від насильства, попередити його", — зазначила юристка простору.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.