На Київщині працюють понад 60 "Класів безпеки" — КОВА

"Клас безпеки" в одній із шкіл Київщини. Фото: КОВА/Telegram

У рамках Всеукраїнського проєкту "Клас безпеки" в закладах освіти Київської області працюють 62 класи безпеки. Вони облаштовані в кожному районі та в більшості територіальних громад регіону.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на Департамент освіти і науки КОВА.

В адміністрації нагадують, що мета цього проєкту — формування у школярів навичок безпеки життєдіяльності в умовах воєнного стану та у післявоєнний період.

Зазначається, що із 1 вересня "Класи безпеки" відкрили в Калитянській, Яготинській, Дівичківській, Пісківській, Баришівській та Кожанській громадах. У Білоцерківській — запрацювали вже 2 такі класи. Крім того, роботи з облаштування тривають у Славутицькій, Ставищенській, Ташанській та Бориспільській громадах.

"До роботи у цих класах залучають педагогічних працівників, фахівців ДСНС, Нацполіції, медичних працівників, учасників бойових дій, фахівців із мінної безпеки тощо. Доступ до занять можливий як в очному форматі, так і онлайн",— йдеться у повідомленні.

У КОВА поінформували, що за кошти місцевих бюджетів "Класи безпеки" обладнані необхідними матеріалами, наочними посібниками, технічним устаткуванням, спецодягом та спорядженням рятувальників, муляжами вибухонебезпечних предметів.

Завдяки цьому учні мають змогу набувати нових знань і досвіду щодо безпекового середовища. А також на практиці вивчають правила пожежної безпеки, потенційну загрозу підозрілих предметів, уміння надавати домедичну допомогу, порядок дій при оповіщенні сигналу "Повітряна тривога" або в іншій надзвичайній ситуації.

У вересні-жовтні заплановане відкриття ще 5 таких класів, підсумували в адміністрації.

Що відомо про створення "Класів безпеки" у школах Києва та області

Перший "Клас безпеки" відкрили 6 вересня минулого року у Києві, на базі спеціалізованої школи з поглибленим вивченням математики № 17. Заняття відбувалися за розкладом, проводили їх педагоги школи і рятувальники ДСНС.

"Класи безпеки" створили у всіх районах Київської області. Рятувальники показали відео відкриття і першого уроку у "Класі безпеки" на Київщині.

У школі Узина на Київщині відкрили два "Класи безпеки", один з яких інклюзивний. А в одній зі шкіл Вишневого у Бучанському районі "Клас безпеки" облаштували в укритті.

Станом на травень цього року в освітніх закладах Київщини працювали 42 "Класи безпеки", поінформували у КОВА. 20 із них відкрили навесні. Класи мають обладнання та матеріали для навчання дітей правилам безпеки в ігровій формі.

"Клас безпеки" — це всеукраїнський проєкт, мета якого вивчення правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, ознайомлення з алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, формування в учнів навичок надання домедичної допомоги.