У Києві в Інституті раку відкрили перше в Україні реабілітаційне відділення при онкологічному медзакладі

У Києві в Інституті раку відкрили реабілітаційне відділення. Фото: МОЗ

У Києві у Національному інституті раку почало працювати реабілітаційне відділення для пацієнтів з онкологією та військовими травмами. На реалізацію проєкту меценати виділили 2,8 млн гривень.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Зазначається, що новостворене відділення може приймати 60 пацієнтів на день. Із ними працюватимуть мультидисциплінарні реабілітаційні команди фахівців.

"До складу мультидисциплінарних команд увійшли лікар фізичної реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, медичні сестри з реабілітації та асистенти. Фахівці супроводжуватимуть пацієнтів із перших днів післяопераційного періоду та працюватимуть над їхнім відновленням",— йдеться у повідомленні.

У міністерстві поінформували, що наразі у медзакладі:

  • реконструювали три зали фізичної терапії загальною площею 100 м²
  • відремонтували та облаштували кабінети для відновлення й тренування ходи
  • кабінети для індивідуальних і групових занять
  • кабінети для підвісної терапії та занять на тренажерах
  • санвузол, обладнаний для людей з інвалідністю.

Також із жовтня медзаклад планує укласти договір з Національною службою здоров'я України за пакетами "Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах" та "Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах", підсумували у міністерстві.

Що відомо про реабілітацію українців у Києві

Червоний Хрест України та київська влада підписали Меморандум про співпрацю в реабілітації українців, які постраждали під час війни. Зокрема, йдеться про придбання сучасного обладнання для реабілітаційного центру в Києві.

У реабілітаційному відділенні RECOVERY, що діє на базі Київської обласної лікарні створять 20 додаткових місць для реабілітації військових. У закладі нині є 12 інклюзивних палат на 30 ліжок. Загальну кількість місць планується збільшити до 50.

У Києві створять багатопрофільний реабілітаційний центр для військових. Рекомендації для його облаштування надав реабілітолог Адам Бадір, який втілював проєкти таких центрів в Ізраїлі, ОАЕ, Казахстані та інших країнах.

Також у столиці презентували модель відновлення психічного здоров'я для потерпілих під час війни.

Національний музей народної архітектури та побуту України стане місцем психологічної реабілітації військових та їхніх родин.

"Український ветеранський фонд" запустив програму фінансування бізнесу ветеранів російсько-української війни, їхніх родичів та родичів загиблих захисників. Можна отримати до 1 млн грн на розвиток власної справи.