У Києві на Оболоні замість знесених МАФів облаштують маршрут здоров'я

На Оболоні облаштують маршрут здоров'я. Фото: Київрада

У Києві на Оболоні замість знесених МАФів облаштують маршрут здоров'я. Він пролягатиме вздовж вулиці Вишгородської, від загальноосвітньої школи №8 до спеціалізованої школи №16.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської ради.

Зазначається, що на перехресті вулиць Івашкевича та Вишгородської демонтували понад 20 МАФів і розробили концепцію зеленого простору. Наразі висадили дерева, кущі та інші декоративні рослини. А підрядна організація планує розпочати роботи з облаштування "маршруту здоров'я".

"Під час зустрічі із зеленбудівцями ще раз наголосив на необхідності облаштування пандусів та спусків для маломобільних осіб вглиб до житлових масивів. А також важливості встановлення вуличних лав та освітлення для комфортних прогулянок ввечері або у спеку, попід кронами дерев",— каже депутат Київради Богдан Чорній.

Він зауважив, що "маршрут здоров'я" має бути доступним для кожної людини, незалежно від її особливостей.

Що відомо про знесення МАФів та озеленення Києва

За 2022 рік інспектори винесли понад 38 тисяч приписів щодо порушень Правил благоустрою Києва. Найбільша кількість порушень пов'язана з незаконним встановленням тимчасових споруд, МАФів — близько 6 тисяч.

У березні цього року у Києві прибирали МАФи біля метро "Голосіївська". Частково або повністю демонтували МАФи поряд зі станціями: "Героїв Дніпра", "Берестейська", "Житомирська", "Кловська", "Дружби народів" та "Житомирська". Також у травні біля метро "Шулявська" знесли близько 30 торговельних кіосків. Замість них місто побудує сквер.

У квітні на вул. Лютеранській у Києві відбувся мітинг. Люди відстоювали права малого та середнього бізнесу та вимагали припинити демонтаж МАФів.

У травні цього року влада Києва почала перевірки територій після демонтажу незаконних МАФів. У КМДА планують на деяких локаціях замість колишніх торгових точок облаштувати сквери чи громадські простори.

У Києві облаштовують сквер замість незаконних кіосків біля метро "Берестейська". На вулиці Табірній висадили більше 1200 багаторічних, 900 злакових рослин та 300 кущів бирючини. Біля метро Героїв Дніпра у Києві з'явилася оновлена зелена зона. Перед початком ремонтних робіт тут демонтували 160 МАФів.