В одеському суді розглядають апеляцію миколаївського експрокурора Германа, якого засудили за держзраду

Доповнено
Розгляд апеляції миколаївського експрокурора Геннадія Германа, якого засудили за держзраду. Фото: Суспільне Одеса

В Одеському апеляційному суді 15 вересня розпочався розгляд апеляції ексочільника Миколаївської окружної прокуратури Геннадія Германа, якого визнали винним у співпраці з російською спецслужбою та засудили за держзраду до довічного ув'язнення на засіданні 28 червня.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного з зали суду.

Адвокат експрокурора Станіслав Клименко зазначив. що сторона захисту вважає, що суд не довів провину його підопічного у законному порядку:

“Вирок ухвалено на підставі недопустимих, неналежних доказів, через що і відповідно подану апеляційну скаргу. … На нашу думку, ані в суді першої інстанції, ані в суді апеляційної інстанції обвинувачення не довело яким чином обвинувачений передавав відповідну інформацію, кому, чи є ця інформація заборонена, а відтак, сторона захисту наполягає та просить апеляційний суд скасувати такий вирок”.

До судової зали прийшли родичі військових, які загинули у казармах в Миколаєві 18 березня 2022 року. Люди тримають портрети загиблих. Родичі відвідували попередні засідання щодо справи, оскільки пов'язують смерть своїх рідних з держзрадою експрокурора.

“Дуже прикро, що адвокат під час захисту свого клієнта посилався на норму цивільного кодексу РФ. Якщо ти український адвокат, який в українському суді захищає свого клієнта і посилається на норми російського права, то що ти тут робиш в Україні? Їдь в Росію і там керуйся нормами російського права. … Прокурор Герман не скасовував своєї вини, він підтверджував, що дійсно листувався, що він дійсно здавав локації, дані наших захисників, зокрема й в казармі, хлопчиків здавав. А зараз він встає і каже “Ні, ваша честь, я не винуватий, — розповіла мати загиблого військового Оксана Рудська.

Родичі загиблих військових прийшли до зали суду. Фото: Суспільне Одеса

“Емоції вище даху так. Як захисники нашого Германа кажуть, що наші суди, що перша інстанція, що друга не відповідають нормам, що наш Герман нічого не робив, він святий, чистий, пухнастий. Я не розумію, ти — миколаївський прокурор, в тебе є інформація, яка не належить всім і ти цю інформацію віддаєш країні-агресору і це називається загальнодоступною інформацією. Так цією інформацією не володіє жоден мешканець України, — зазначила мати загиблого Ганна Пламарчук.

Справа експрокурора Геннадія Германа

  • Ексголову Миколаївської окружної прокуратури Геннадія Германа затримали 4 квітня 2022 року, а 6 квітня відправили до СІЗО. За версією слідства, чоловік співпрацював з російською спецслужбою: передавав їй інформацію про позиції українських бійців у Миколаївській області, персональні дані військовослужбовців та співробітників ДСНС, паролі для проходження блокпостів, результати обстрілів та загальну оперативну ситуацію в регіоні. Крім того, корегував вогонь по цивільних і військових об’єктах та інформував окупантів про російських військовополонених, яких затримали на Миколаївщині.
  • 23 січня під час засідання прокурор заявив, що підсудний передавав інформацію блогеру з Росії Юрію Подоляку — уродженцю Сумщини, який у 2014 році переїхав до Росії. Той підозрюється у підтримці та співпраці з державою-агресором, пояснив обвинувач.
  • Адвокат Германа Станіслав Клименко зазначав у коментарі Суспільному, що свою провину експрокурор не визнає, а невинуватість буде надалі доводити у суді. Те, що родичі приходять на засідання зі світлинами загиблих, захисник вважає певною маніпуляцією або помилкою. У суді не розглядають справу про наведення ракет по казармах у Миколаєві, пояснив він.
  • 15 лютого суддя продовжив термін дії запобіжного заходу Геннадію Герману у вигляді тримання у СІЗО до 15 квітня.
  • 22 червня відбулося чергове засідання суду, на якому підозрюваний попросив провести його допит проводили в закритому режимі, без допуску журналістів на наступне засідання.
  • 28 червня Геннадія Германа визнали винним у співпраці з російською спецслужбою та засудили за держзраду до довічного ув'язнення.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області