Понад 120 жителів Ірпеня долучилися до Дня донора

Донорська кров. Фото: Олександр Маркушин/Telegram

Вчора, 14 вересня, у Ірпені провели День донора у рамках ініціативи від Київського обласного центру служби крові. Долучилися 127 жителів міста.

Про це у Telegram повідомив міський голова Олександр Маркушин.

Зазначається, що із самого ранку в Ірпінській центральній поліклініці була велика черга. Молодь, старші люди, військові, цивільні, депутати міськради, комунальники, представники Муніципальної варти долучилися до здачі крові. Охочих донорів було багато, але змогли прийняти 127.

Представник Муніципальної варти в Ірпені здає кров. Фото: Олександр Маркушин/Telegram

"У самій Ірпінській громаді дефіциту крові немає. Уся зібрана кров буде рятувати життя у медичних закладах Київської області. Передусім цю кров будуть використовувати для порятунку цивільних осіб: вагітних при складних пологах, онкохворих, людей під час операцій, жертв аварій та катастроф та, звичайно, поранених внаслідок ворожих обстрілів",— каже Маркушин.

В Ірпені провели День донора. Фото: Олександр Маркушин/Telegram

За його словами, на території Ірпінської міської лікарні за адресою: м. Буча, вул. Польова, 19, працює відділення трансфузіологіїТрансфузіологія — це розділ клінічної медицини, що вивчає питання переливання людині крові та її препаратів, де щосереди з 9:00 до 12:00 всіх охочих стати донорами чекають на процедуру забору крові.

Медики нагадують, щоб підготуватися до здачі крові, потрібно:

  • за три дні до здавання крові відмовитися від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що їх містять
  • не вживати алкоголь за 48 годин, а також жирну, смажену, копчену, молочну їжу, соління
  • обов'язково виспатися і з'їсти легкий сніданок, наприклад, солодкий чай, дієтичне печиво, кашу на воді
  • не курити за годину до здачі крові
  • не приходити здавати кров, якщо відчуваєте нездужання: озноб, запаморочення, головний біль, чи слабкість.

Перелік протипоказів до здачі крові можна прочитати на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

Що відомо про донорство крові

14 червня, у Всесвітній день донора, у Києві відкрилася річна кампанія популяризації донорського руху "Розквітай". Під час заходу розгорнули фотовиставку "Побач" з портретами донорів та їхніми історіями, а також провели забір донорської крові.

Також у червні до Дня донора оголосили лауреатів щорічної премії ДонорUA Awards. Її отримали 47 донорів крові. Нагородження відбулося у Києві.

У лютому цього року в Ірпінській міській поліклініці організували День донора.

У вересні минулого року Мінохорони здоров'я анонсувало старт кампанії "Твоя кров може воювати. Стань донором", якою закликає громадян ставати донорами крові для військових та постраждалих цивільних. Зазначається, що в умовах воєнного стану необхідне забезпечення донорською кров'ю та її компонентами.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну число охочих здати кров різко збільшилось. Станом на червень минулого року до Київського міського центру крові звернулося 8600 донорів. Із них 4564 — кров здавали вперше.