"У відкритому морі може статися все що завгодно". Чемпіонка світу з фрідайвінгу з Харкова — про встановлення рекорду

Катерина Садурська встановила чотири світових рекорди з фрідайвінгу, Харків, вересень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Плавчиня Катерина Садурська цього літа виборола п'ять медалей міжнародних змагань з фрідайвінгу. Вона чотири рази встановлювала абсолютні світові рекорди, занурюючись на глибину без ластів. У серпні на чемпіонаті світу в Гондурасі вона пірнула на 78 метрів, побивши свої попередні досягнення.

Чим був особливий один зі світових рекордів та в яких умовах проходять змагання — коментар спортсменки для Суспільне Харків.

Світова рекордсменка з вільного занурення Катерина Садурська до повномасштабної війни тренувалася у нині пошкодженому російськими обстрілами басейні у Харкові.

"Окрім навчання й тренування, у нас проходили ще й змагання чемпіонату України з фрідайвінгу. І вже є таке бажання проплисти тут", — говорить Катерина.

До Харкова спортсменка привезла п'ять медалей. У липні на міжнародних змаганнях на Багамських островах вона встановила світовий рекорд серед жінок: пірнула без ластів на глибину 77 метрів. Зі змагань Vertical Blue привезла золоту, срібну та бронзову медалі. Ще два "золота" фридайверка виборола на світовій першості у Гондурасі.

"Звичайно, для України й для мене важливо було відчувати підтримку, і цього року вона була неймовірною. Дякую всім українцям, я відчувала підтримку кожного", — каже спортсменка.

Катерина Садурська перемогла на чемпіонаті світу з фрідайвінгу на відкритій воді у Гондурасі, серпень 2023 року. Фото: Харківська ОВА

На чемпіонаті світу в Гондурасі Катерина оновила абсолютний світовий рекорд. Спортсменка пірнула на глибину 78 метрів.

"Ми пірнаємо у відкритому морі й може все, що завгодно, статися: інша погода, підводні течії, акули навіть пропливали одного дня. Чемпіонат світу пройшов не менш успішно, ще один світовий рекорд, "золото", занурення без ластів, яке символічно відбулося на День незалежності", — каже спортсменка.

Нині Катерина готується до Кубка світу, який пройде у жовтні.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube