Київщина майже готова до опалювального сезону — КОВА

Одна із котелень на Київщині. Фото: КОВА/Telegram

Підготовка до осінньо-зимового періоду на Київщині на завершальному етапі. На сьогодні вона складає вже понад 85%.

Про це повідомила пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на Департамент житлово-комунального господарства та енергоефективності КОВА.

Зазначається, що до початку опалювального сезону активно готуються об'єкти теплопостачання, водопровідно-каналізаційного господарства, житлового фонду та дорожньо-мостового господарства області.

Наразі до зими вже комплексно підготовлені:

  • 5 611 житлових будинків
  • 1 090 закладів освіти (школи та дитячі садки)
  • 411 закладів охорони здоров'я (лікарні, поліклініки, ФАПи).

Також для сталого проходження опалювального сезону підготовлені та відремонтовані:

  • 806 опалювальних систем
  • 871 одиниця систем холодного водопостачання
  • 344 водопровідні та каналізаційні мережі
  • 407 водопровідних та каналізаційних насосних станцій
  • 79 водопровідних та каналізаційних очисних споруд.

"Водночас до початку холодів готується і теплове господарство області. Наразі вже 1 179 котелень перевірено та підготовлено до старту роботи. Зокрема, 62 котельні було капітально відремонтовано та замінено 84 котли на котельнях. Також триває перевірка та підготовка теплових мереж",— йдеться у повідомленні.

У КОВА поінформували, що в регіоні об'єкти критичної інфраструктури та  соціального призначення продовжують забезпечуватися генераторами. Загалом уже є понад 6 тисяч приладів різної потужності. В області працюють комісії, які проводять перевірку функціонування джерел альтернативного живлення в нестандартних умовах у режимі реального часу.

Також триває заготівля деревного палива. Складаються графіки постачання між громадами та Столичним лісовим офісом ДП "Ліси України".

Що відомо про попередній опалювальний сезон у Київській області

21 жовтня 2022 року на Київщині у 26 територіальних громадах розпочався опалювальний сезон. Опалення запустили в Білоцерківському, Бориспільському, Броварському, Бучанському, Обухівському та Фастівському районах.

7 квітня цього року голова КОВА повідомив про завершення опалювального сезону 2022/2023 року в області.

У травні розпочалася підготовка до опалювального сезону 2023/2024 року. Йшлося про підготовку 7,2 тис. житлових будинків, 587 шкіл, 434 дитсадків, 1037 медзакладів, 1,4 тис. котелень, 0,8 тис. км теплових мереж.

У серпні КОВА повідомили, що рівень підготовки регіону до опалювального сезону 2023/2024 року складає 75%.