У Києві відкрили перші в Україні водійські курси для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах через війну

Курси водіїв для жінок у Києві. Фото: КМДА

У Києві відкрили перші в Україні водійські курси категорії В для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах через війну — "Права розширюють можливості".

Про це повідомила пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на заступницю голови КМДА Марину Хонду.

За її словами, цей пілотний проєкт — це можливість для 15 жінок отримати нову професію та стати ще більш мобільними, незалежними та впевненішими в собі. Також окремо передбачене інклюзивне навчання для 5 жінок з інвалідністю.

Курси водіїв для жінок у Києві. Фото: КМДА

Зазначається, що серед учасниць багато жінок самостійно виховують дітей з інвалідністю, пережили окупацію, мають скрутне фінансове становище. Вони потребують підтримки та допомоги, щоб відновитися після війни та почати нове життя.

Програма розрахована на жінок, які:

  • ще не мають водійського посвідчення
  • хочуть його отримати з метою підвищення економічної спроможності
  • бачать можливість покращити своє фінансове становище після отримання водійського посвідчення.

За її словами, із моменту оголошення конкурсу за три дні організатори отримали близько двох тисяч заявок. Первинним етапом відбору став аналіз анкет, фінальним — особистісні інтерв'ю.

Правила дорожнього руху. Фото: КМДА

"Курси включають як теоретичну, так і практичну підготовку, що забезпечить жінкам необхідні навички для безпечного керування автомобілем. Уже пройшли перше заняття — "Основи законодавства у сфері безпеки дорожнього руху",— каже Хонда.

Заступниця голови КМДА поінформувала, що до кінця року учасниці після успішного складання іспиту отримають водійське посвідчення категорії ВНнаймасовіша категорія, з якою можна керувати автомобілями масою до 3500 кг і з кількістю пасажирських місць до 8 (не рахуючи водія). Сюди входять легкові автомобілі, "легкі" вантажні авто, мінівени.. Навчальні курси проходять у межах проєкту з розвитку економічної спроможності жінок "ВОНА хаб", що реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні та фінансової підтримки уряду Сполучених Штатів Америки.

Що відомо про тренінги в Києві в умовах війни

У Києві можна записатись на одноденне навчання з підготовки до національного спротиву. Заняття безкоштовні та проходять у будні та вихідні.

Влітку 2022 року в київському метро проводили безпекові тренінги. Рятувальники, сапери, медики і психологи ДСНС розповідали, де сховатися від обстрілу, як облаштувати укриття та надавати першу домедичну допомогу.

З огляду на попит тренінги з домедичної допомоги на станціях метро вирішили проводити кожну третю п’ятницю місяця. А Червоний Хрест вчить надавати першу допомогу тваринам.

На базі громадських просторів VcentrіHUB проводять тренінги, де навчають надавати психологічну підтримку і домедичну допомогу.