Аварійну будівлю Миколаївської обласної дитячої інфекційної лікарні затвердили в приватизаційному списку

Миколаївська обласна дитяча інфекційна лікарня. Квітень 2019 року. Фото: Архів Суспільне Миколаїв

Депутати Миколаївської обласної ради на 18-й позачерговій сесії 14-го вересня внесли до переліку об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, що підлягають приватизації, Миколаївську обласну дитячу інфекційну лікарню. У 2019 році за результатами технічного обстеження будівлю закладу визнали аварійною і закрили.

Про це йшлося на онлайн засіданні сесії обласної ради.

За словами директора Департаменту економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської обласної державної адміністрації Олександра Корольова, об'єкт перебуває на балансі КНП "Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб". Це будівля дитячої інфекційної лікарні, службові споруди, також 0,8 гектара землі.

"Вартість об'єкта становить 2,9 мільйона гривень. Майже п'ять років лікарня не працює через аварійний стан. У разі включенння об'єкту до переліку стартова ціна об'єкта приватизації буде визначена аукціонною комісією. Спосіб приватизації буде аукціон. Земельна ділянка не буде предметом купівлі-продажу", — розповів Олександр Корольов.

Обов'язковою умовою приватизації, сказав посадовець, є збереження профілю діяльності. Строк збереження профілю і виконання покупцем вимог продажу контролюватиме аукційна комісія.

Депутатка обласної ради Вікторія Москаленко висловилася проти внесення закладу до приватизаційного переліку, запропонувала спорудити на цьому місці гуртожиток для переселенців.

"Питання було проголосовано у 2020 році, був обмін з ЧНУ імені Петра Могили на спортивний заклад. Оскільки обмін не відбувся, адже виш не передав нам будівлю спортзали до комунальної власності, лікарня так і залишилась у підвищеному стані. Це наша комунальна власність, нежитлова, ми вкладемо туди гроші, знайдемо інвестора. А виставляти за аукціон за копійки — не по господарські", — зазначила депутатка.

Запропонувала не виставляти на аукціон і ще раз розглянути це питання на комісіях облради також депутатка Ольга Григор’єва.

У підсумку обговорень за рішення внести будівлю до списку на приватизацію проголосували 33 депутати з 39-ти зареєстрованих.

Що відомо

  • У 2019 році через аварійність будівлі у Миколаєві закрили обласну дитячу інфекційну лікарню. Пацієнтів перевели на лікування до інших медичних закладів міста.
  • У червні 2020 року обласна рада погодила передачу будівлі до державної власності до сфери Міністерства освіти та науки МОН з подальшим закріпленням щодо управління за Чорноморським національним університетом імені Петра Могили.
  • 14-го вересня 2023 року на сесії депутати скасування свої попередні рішення про передачу інфекційної лікарні ЧНУ імені Петра Могили.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.