Комунальники просять Уряд продовжити термін повірки квартирних лічильників

Квартирний лічильник для води. Фото: Уніан (ілюстративне)

Столичні підприємства "Київтеплоенерго" та "Київводоканал" підготували звернення до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо необхідності продовження терміну повірки квартирних лічильників гарячої та холодної води і теплової енергії, а також внесення відповідної законодавчої ініціативи.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Зазначається, що через воєнний стан багато киян не могли повірити лічильники у встановлені терміни. Багато громадян зараз перебувають у лавах ЗСУ або знаходяться за межами країни, тож фізично не можуть виконати вимогу постанови Кабміну (КМУ).

У КМДА нагадують, що у квітні цього року Уряд прийняв постанову № 440, що відновила обов'язкову повірку квартирних приладів обліку для жителів тих територій, які не є окупованими та де не ведуться бойові дії.

Однак до цього більше року діяла інша постанова КМУ № 412, що дозволяла громадянам не повіряти квартирні лічильники через введення воєнного стану. Таким чином у містах збільшилась кількість домогосподарств, де потрібно виконати повірку.

У Києві під дію Постанови потрапили більше 112 тис. лічильників гарячої води та тепла, тобто понад 11%. За даними "Київтеплоенерго", станом на 10 вересня повірено 28 тис. приладів обліку, тобто виконано лише 20% від необхідного обсягу робіт. Багато киян не встигли повірити лічильники у відведені Урядом терміни.

"Тому "Київтеплоенерго" звертається до Уряду із пропозицією продовжити граничні терміни повірки до кінця 2023 року. Це дозволить проводити нарахування за фактично спожиті киянами обсяги тепла",— каже директор структурного підрозділу "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго" Костянтин Лопатін.

Про аналогічну ситуацію із квартирними приладами обліку холодної води повідомляють комунальниіки із АК "Київводоканал".

"У "Київводоканалі" обліковується 160 тисяч неповірених приладів обліку холодної води. Попри те, що попит на повірку почав зростати, очевидною є необхідність продовження термінів повірки для містян. Окрім того, ми спостерігаємо випадки шахрайства",— каже головний інженер Розрахункового департаменту "Київводоканалу" Євген Шкадро.

Комунальники закликають киян замовляти повірку лише в перевірених організацій. Зокрема, звертатися безпосередньо до "Київводоканалу" чи Центру комунального сервісу.

Що відомо про ціни на комунальні послуги

В Україні з 1 червня зріс тариф на електроенергію для населення майже вдвічі, з 1,44 грн до рівня 2,64 грн/кВт-год. Зростання вартості чиновники пояснюють потребою забезпечити стабільність роботи енергосистеми після ракетних обстрілів росіянами енергетичної інфраструктури.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд схвалив рішення забезпечити незмінність тарифів на тепло для населення в новому опалювальному сезоні. "Нафтогаз" буде й надалі реалізувати газ постачальникам тепла для населення за фіксованою ціною — 7,4 тисячі гривень за тисячу кубічних метрів. Уряд продовжив дію ПСО на ринку природного газу до середини квітня 2024 року.

Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг скасувала рішення про підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, оскільки його розкритикували президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Денис Шмигаль.