Спиртзавод на Київщині продали за 6,5 тисячі грн. У Фонді держмайна розповіли деталі

Триліський спиртовий завод. Скріншот з сайту prozorro

Триліський спиртовий завод на Київщині продали на аукціоні за 6,5 тисячі гривень. Однак новий власник має сплатити також мільйонні борги підприємства.

Про це повідомляє Фонд державного майна.

Спиртзавод не працює з 2010-го та приносить мільйонні збитки останні роки. У Фонді кажуть, що за 13 років простою обладнання та майно підприємства застаріли та потребують значних інвестицій.

Також уточнили, що справжня ціна лоту — це 11,4 мільйони грн боргів, які повинен погасити майбутній власник + 6,5 тисяч грн переможної пропозиції та ПДВ.

"Приватизація дозволить повернути накопичені борги, залучити інвестиції у розвиток, відновити діяльність підприємства та створити нові робочі місця", — йдеться в повідомленні.

Чому фінальна ставка така низька?

Фонд держмайна намагався продати цей об'єкт двічі в 2023 році: у липні та серпні-вересні.

Триліський спиртовий завод. Скріншот з сайту prozorro

У першому "раунді" на аукціон зі стартовою ціною 1,24 млн грн не з'явився жоден інвестор. На повторному аукціоні з 50% зниженням стартової ціни теж не було учасників. Далі мав відбутися голландський аукціонГолландський аукціон — спочатку оголошується найвища ціна на товар. Потім ставки знижуються до тієї, на яку погодиться перший покупець, однак ФДМУ вирішив зняти об'єкт з продажу і спробувати знову знайти інвесторів за повною ціною.

У другому "раунді" на перші два аукціони зі стартовою ціною 1,3 млн та 655 тисяч теж не прийшов жоден інвестор. І лише на третьому, голландському аукціоні, єдиний учасник запропонував ставку в розмірі 6 553.44 грн.