"Перевертні", чиновниця та різноробочий. Судитимуть чотирьох "прокурорів" "ЛНР". Хто ці люди

Фото: Getty images

СБУ передала до суду кримінальні справи щодо чотирьох "прокурорів" "ЛНР", які обійняли посади від російських окупантів на території Старобільського та Біловодського районів Луганської області. Їм загрожує до 15 років ув'язнення.

Про це повідомили в 3 управлінні ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

За даними слідства, один з підозрюваних — колишній працівник міліції із окупованої Кадіївки, він отримав посаду у "слідчому відділі слідчого управління по Старобільському району генеральної прокуратури "ЛНР". За інформацією Служби безпеки, чоловік причетний до організації переслідувань колишніх українських військових та правоохоронців, які проживають на Донбасі.

"Разом з підлеглими "прокурор" вламувався до помешкань місцевих жителів під приводом сфабрикованих кримінальних справ, супроводжуючи свої дії насильством та погрозами вбивства, навіть до людей з інвалідністю", — зазначили в СБУ.

Його підозрюють у колабораційній діяльності, а також порушенні недоторканності житла, вчинене із застосуванням насильства або із загрозою його застосування (ч. 7 ст. 111-1, ч. 2 ст. 162 КК України).

Ще один псевдопрокурор, за даними слідства, колишній співробітник органів внутрішніх справ зі Старобільщини. Він у травні минулого року працевлаштувався до "прокуратури Старобільського району "ЛНР". Сюди ж працевлаштувався різноробочий з фермерського господарства. Він теж став "прокурором".

Також СБУ підозрює колишню начальницю відділу Міловського центру з надання безоплатної правової допомоги. Вона отримала посаду "старшого помічника прокурора" у "прокуратурі Біловодського району "ЛНР".

"Прокурорів" оголосили у розшук, їх підозрюють у колабораційній діяльності відповідно до ч. 7 ст. 111-1 ККУ, їм загрожує до 15 років позбавлення волі та конфіскація майна.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram