У Черкасах почав працювати центр безоплатної психологічної допомоги військовим

Суспільне Черкаси

У Черкасах запрацював центр безоплатної психологічної реабілітації військових. Створив цей осередок волонтер Ігор Бочкарь. У такий спосіб хоче підтримати тих, хто виборює свободу для українців. Чотири кваліфіковані психологи готові допомагати щодня.

На захист держави Віталій Тараненко став з перших днів повномасштабної. Спочатку у складі ТРО служив у Черкасах, а через місяць вирушив на Луганщину.

"Найперший обстріл був у Лисичанську. А потом були інші місця: це був і Соледар, і Бахмут, і бахмутський напрямок. Пройшов всі місця, де було гаряче".

На кожній позиції хотів зберегти не лише своє життя, а й моральний дух побратимів:

"Там такий був бункер, у якому можна було сховатися від катастроф, і я зайшов туди і там можна сказати "смерділо смертю". Якось люди були настільки завантажені, я тоді набрав цукерок, почав ходити між ними, роздавати, підбадьорювати. Говорив їм: "Усе буде добре!"

Суспільне Черкаси

Та вже, повернувшись до Черкас, каже, зрозумів, що психологічна підтримка потрібна і йому:

"Був по шпиталях, довго там лікувався, і потрапив до психолога. Я подумав: це люди, які реально можуть щось допомогти. Це, дійсно, якісь цікаві речі, які допомагають розвантажитись, тому що синдром ПТСР є, хай там як. Коли ти прийшов з війни, ти був там, там було одне спілкування, бачення, ти там був потрібен, кожен день із побратимами. І коли ти приходиш сюди, розумієш, що ти тут нікому не потрібен".

Суспільне Черкаси

У пошуках підтримки потрапив у цей нещодавно відкритий безоплатний реабілітаційний психологічний центр для військових. Тут з бійцями працюють фахові психологи. Психологиня Альона Орел паралельно надає допомогу захисникам ще в шпиталі.

"Стикаємося із якими питаннями: це "провина, того хто вижив", коли військовий каже: у мене загинули побратими, і я почуваюся винним, я щось недоробив. Часто бувають сімейні питання, нерозуміння з боку родини, дружин, батьків і родичів".

Суспільне Черкаси

У центрі допоможуть скласти план психологічної терапії. Та найголовніше – тут можна просто "виговоритися" про свої негаразди – розповів психолог Віктор Орел.

"Це такий певний ребрифінг, коли після бою розбираються певні події, як ти вижив, який ти досвід отримав. Що ти проживаєш зараз, що відбувається з тобою, які твої проблемні точки, і ти з цим можеш прийти, і спеціаліст тобі дасть відповіді на ці питання. Такий є стереотип "Я здоровий. Навіщо мені до психолога?". Ну, так і відповідь на питання: "Якщо ти здоровий, то тобі і треба до психолога", тому що до психолога ходять люди зі здоровою психікою".

Суспільне Черкаси

Волонтер Ігор Бочкарь організував безоплатний психологічний осередок. Раніше допомагав дітям, нині ж вирішив спрямувати сили для підтримки військових.

"Я перед початком війни отримав травму. І травмувався так, що мені довелося пришивати мені всю праву руку. Я потрапив в один із медичних закладів у Києві. І так сталося, що я був із військовими весь цей час, коли мене оперували, все робили. І в той період я став для них психологом. Це було кожної ночі і упродовж багатьох днів, які мене абсолютно змінили. Я вдячний тим хлопцям. То були герої. Я був один цивільний в тій палаті. І коли я повернувся, я зрозумів, що моєму благодійному фонду, якому вже понад 20 років, треба змінити трохи спрямування".

Суспільне Черкаси

Втілити ідею вдалося цієї осені.

"Є змога приймати в день 8-12 осіб. У нас є сайт фонду "Відкрите серце", є інстаграм сторінка, також ми надали до військкомату наші рекламні проспекти, будь-який військовий може зв’язатися з нами за телефонами нашого центру, вказаними на сайті, і записатися на приймання до психолога".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України