Загибель риби у Троянівському водосховищі на Полтавщині: стала відома причина

Троянівське водосховище. Фото: Суспільне Полтава

Загибель риби у Троянівському водосховищі на Полтавщині пов’язана із забрудненням води. У ній виявили підвищені показники сірководню та лактозопозитивної кишкової палички.

Про це 11 вересня розповіла Суспільному головна спеціалістка відділу Держпродспоживслужби області Тамара Пастушенко.

Що сталося на Троянівському водосховищі

На водосховищі, що розташоване у межах регіонального ландшафтного парку "Диканський", виявили загибель риби. Зранку 4 вересня це помітили інспектори природоохоронного фонду, розповіла директорка парку Ірина Черкаська.

Троянівське водосховище. Фото: Суспільне Полтава

"Виявили загиблу рибу, яка була частково на березі, частково у воді. Переважно, судак. Близько 300 штук судака ми зафіксували. Ми повідомили в поліцію, повідомили в екологічну інспекцію, Держпродспоживслужбу, департамент екології, рибоохоронний патруль склали акти, відібрали на аналіз і воду, і ґрунт, і біоресурси. І потім на другий день було засідання комісії Диканської селищної ради ТЕБ і НС", ― говорить директорка регіонального ландшафтного парку "Диканський" Ірина Черкаська.

Що виявили у водосховищі

Загиблу рибу та воду дослідили фахівці Держпродспоживслужби. У водоймі виявили забруднення, каже спеціалістка установи Тамара Пастушенко.

"У ній виявили невідповідність на мікробіологічні показники, а саме: лактопозитивні кишкові палички, органолептичні показники, саме запах та фізико-хімічні показники. Це був виявлений сірководень. Щодо кисню розчиненого, то він відповідає нормативам. Загиблу рибу — судака відібрали з метою проведення паразитологічних досліджень. Паразитів у рибі не виявили", ― говорить спеціалістка відділу Держпродспоживслужби Полтавщини Тамара Пастушенко.

Троянівське водосховище. Фото: Суспільне Полтава

Площа водосховища – 150 гектарів, воно побудоване на річках Кратова і Вільхова Говтва, а розташоване поблизу села Трояни Диканської громади. Природоохоронну та рекреаційну функцію на водоймі здійснює адміністрацію регіонального ландшафтного парку "Диканський".

"Це сталося після дощу, дехто говорить, що це, можливо, змив якихось шкідливих речовин, можливо, це підняття мулу. Судак – риба така чуттєва і до різних компонентів забруднення, і до кількості кисню у воді. Можливо, після спеки було недостатньо цього кисню", ― каже директорка регіонального ландшафтного парку "Диканський" Ірина Черкаська.

Через загибель риби у водосховищі на два тижні заборонили купатися та рибалити, а правоохоронці розпочали кримінальне провадження за частиною другою статті "Порушення правил охорони вод", розповів речник поліції Василь Зуб.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook