Знищують культуру: російські військові зруйнували та пошкодили майже 400 закладів на Донеччині

Колаж Суспільне Донбас. Фото: Facebook/Павло Кириленко. Facebook/ Виктория Симкина та Associated Press

Російські військові частково пошкодили або повністю зруйнували майже 400 закладів культури на території Донеччини. Точну цифру наразі встановити неможливо.

Про це Суспільному повідомила начальниця управління культури та туризму області Вікторія Точена.

"Ми втратили 50% від того, що у нас було. На сьогодні зафіксували 377 фактів руйнації закладів культури і ця цифра не остаточна", — розповіла Точена.

В деяких містах через окупацію або постійні обстріли встановити точну кількість пошкоджених закладів культури наразі неможливо, — каже начальниця управління культури. Перш за все мова йде про окуповані Маріуполь та Волноваху, прифронтову Авдіївку та фактично повністю зруйнований та захоплений Бахмут.

Серед зруйнованих російськими військовими закладів музей українського театрального діяча Немировича-Данченка у селищі Нескучному Волноваського району Великоновосілківської громади. Заснований ще в 1992 році, музей налічував п'ять експозиційних кімнат та розповідав про життя і творчість Володимира Немировича-Данченка та його тестя, педагога та просвітника Миколи Корфа. Мав статус пам’ятника національного значення, — йдеться на сайті закладу.

За даними управління культури та туризму Донеччини наразі зафіксовано руйнування одного театру, 2 коледжів мистецтв, 22 музеїв, 27 мистецьких шкіл, 161 клубного закладу та 160 бібліотек.

Вікторія Точена зазначила, що це неповний перелік, який доповнюватиметься після закінчення активних бойових дій та деокупаціі тимчасово окупованих територій.

На території Донецької області до повномасштабного російського вторгнення було 48 мистецьких шкіл, де працювало майже 1000 викладачів і навчалося 12 500 учнів. З 1 вересня цього року навчальний процес почали 38 з них, кількість викладачів скоротилася до 600 людей, стільки ж набрали і першачків. Серед установ, що почали роботу з 1 вересня є і заклади-переселенці.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram