"Почали дихати самостійно". Шістьох поранених під час обстрілу Костянтинівки відключили від ШВЛ у лікарні Дніпра

Поранені внаслідок обстрілу середмістя Костянтинівки у лікарні Дніпра. Фото: Суспільне Донбас

Шістьох поранених під час обстрілу Костянтинівки, які перебувають у лікарні Дніпра, відключили від апаратів штучної вентиляції легенів. У Костянтинівці на місці влучання вшановують пам'ять загиблих. За оновленими даними, внаслідок удару армії РФ 6 вересня загинули 15 людей, 36 зазнали поранень. Тип зброї з якої обстріляли місто встановлюють, повідомила речниця прокуратури Донеччини Валерія Мєдвєдєва. 

Всіх шістьох пацієнтів, які отримали поранення внаслідок обстрілу Костянтинівки 6 вересня, від апаратів штучної вентиляції легень відключили вранці 8 вересня. Стан пацієнтів лікарі поки не прогнозують. Всі вони мають позитивну динаміку, повідомив лікар Сергій Риженко. 

Лікар Сергій Риженко. Фото: Суспільне Донбас

"Ми починаємо знімати апарати штучної вентиляції легень. Ще вчора не було ніяких шансів, але сьогодні є позитивна тенденція. Це робота хірургічних бригад сумісно з реаніматологами. Тільки за вчора цим людям, передана велика кількість крові — 11 літрів. Багато крові приходить на допомогу пораненим, особливо після обстрілу", — розповів лікар Сергій Риженко.

У Костянтинівці вшановують пам'ять загиблих

Вшанування пам'яті загиблих внаслідок обстрілу ринка, Костянтинівка Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

На місце влучання місцеві приносять квіти, вшановують пам'ять загиблих. 

"Місто дуже переживає. На їхньому місці могли бути будь-які люди. Це катастрофа для нашого міста. Це добре, що не було маленьких діток, адже це базар. За що, загинули люди. Зупиніть цю війну, я вас прошу, як мати, як бабуся", — каже жителька Костянтинівки.

Жителька Костянтинівки. Фото: Суспільне Донбас

У кількох метрах, від згорілих павільйонів, продовжують працювати підприємці.

Один з них Ігор на момент вибуху був всередині. У його магазині уламками пошкодило двері та стіни. Гроші, які чоловік отримує з продажу товарів, перераховує постраждалим від вибуху.

"Я відпускав покупців. В цей момент вибух і все посипалося. Поки у нас в місті, все що відпускаємо — все віддаємо на збір. Тут всі знайомі, з усіма спілкувалися. У жінки з чоловіком (загиблих — ред.) я купував квіти", — згадує житель Костянтинівки Ігор.

Житель Костянтинівки Ігор. Фото: Суспільне Донбас

Підприємець Артем, також, продовжує працювати на ринку.

"Хто дітей годуватиме?! Страшно всім. На тривогу вже не реагуємо. Вона вже вп'ялася в кров. В організмі сидить ця тривога", — ділиться Артем.

Підприємець Артем. Фото: Суспільне Донбас

За оновленими даними Донецької обласної прокуратури, кількість загиблих зменшилась до 15 осіб, це встановили після ідентифікації тіл з місця удару. Тип зброї з якої обстріляли місто наразі встановлюють, повідомила речниця прокуратури Донеччини Анастасія Мєдвєдєва.

"Наразі встановлено, що 15 осіб загинуло, ще 36 зазнали поранень різного ступеня тяжкості. Їм було надано медичну допомогу. Крім того, було пошкоджено фасади 27 об'єктів і чотири легкових автомобілі", — повідомила речниця прокуратури.

Наслідки обстрілу 6 вересня ринку у Костянтинівці. Обстріл Костянтинівки 6 вересня 2023 р. Фото: Суспільне Донбас

На ринку у Костянтинівці продовжують розгрібати сміття комунальники.

Що відомо про обстріл ринку у Костянтинівці Донецької області

6 вересня близько 14 години російські війська обстріляли ринок у середмісті Костянтинівки. Внаслідок обстрілу почалась пожежа, яка охопила павільйони, автівки, загалом горіло 300 квадратних метрів, повідомляли в облуправлінні ДСНС.

Кількість загиблих та поранених екстрені служби та правоохоронці уточнювали, тривала ідентифікація тіл, в місці працювали ДНК-лабораторії.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram