У Черкасах використовують VR-шоломи для психологічної реабілітації

Затишно space

У Черкасах для реабілітації використовують VR-шоломи. Шолом створює ефект присутності у різних локаціях — можна побачити природу України, морські та інші краєвиди. Працюють із таким обладнанням у просторі "Затишно space".

Як відбувається психологічна реабілітація за допомогою таких технологій та як стати учасником програми, про це розповіли в етері Українського радіо Черкаси менеджерка простору Ольга Садова, психологиня простору Людмила Бобух та учасниця програми Алла Рябокінь.

Зліва направо: Ольга Садова, Алла Рябокінь, Людмила Бобух та Олексій Юрін. Етер Українського радіо: Черкаси. Фото: Людмила Бобух

Як виникла ідея створення програми?

Як розповіла менеджерка простору Ольга Садова, програму створили партнерською разом із українським стартапом Aspichi, який розвиває інноваційні технології та VR:

"Я вважаю, що в наші часи це актуально, тому що команда стартапу складається з дослідників психології. Вони і розробили програму психологічної реабілітації у шоломах VR. Цінність цієї програми в тому, що її розробили для нагального вирішення психологічних потреб українців. Це ефективний інструмент для зниження рівня тривоги та депресії. Основна мета — це навчити користувача стресостійкості та емоційної регуляції. На практиці, це дуже потужний інструмент. Наприклад, є така вправа, де вас просять уявити безпечне місце. А за допомогою шолому візуалізація краща".

Також Ольга Садова додала, що вони працюють лише з жінками, і тому такий метод роботи допомагає поліпшити показники стресостійкості. Таку програму почали впроваджувати у Черкасах з червня 2023 року і будь-яка жінка, яка звернеться до центру зможе отримати консультацію фахівчині (центр винятково для консультування жінок). Чоловіків також можуть консультувати за запитом поза межами центру.

VR-окуляри, в яких проходять сесії з психологом. Благодійна організація "Восток SOS"

Впровадження нових технологій у психологічні практики

Зі слів психологині Людмили Бобух, вона з колегами проходила навчання в Києві, де розробники пояснювали нюанси роботи з пристроєм:

"Кожна сесія роботи з людиною має свою мету. Ми або знімаємо стрес, або розслабляємось, або переводимо увагу на щось інше. В червні мені вперше презентували таку розробку і опісля він прийшов до нас у центр, ми його під'єднали, налаштували і у серпні вже запустили сеанси. Я люблю більш живе спілкування, для мене VR - це щось нове. Але наші відвідувачки знають про такі технології і ми використовуємо віртуальні технології як інструмент під час психологічних сесій".

Враження відвідувачки

Алла Рябокінь - відвідувачка центру, і вона потрапила на презентацію VR-шолому. Тому в той день спробувала віртуальну подорож. Зі слів жінки, їй сподобався такий досвід, тому вона записалася на наступну індивідуальну консультацію, і планує продовжити відвідувати подібні сесії.

Які є протипоказання до таких сесій та які саме місця можна відвідати віртуально — слухайте у повній версії етеру нижче, або за цим лінком.

Інтерв'юер — Олексій Юрін