На Полтавщині за понад 300 мільйонів гривень відремонтують ділянку дороги: якої саме

Суспільне Полтава

Ділянку дороги Мала Рублівка ― Рунівщина, яка пролягає Новоселівською громадою, планують відремонтувати за понад 300 мільйонів гривень. Цього року мають завершити роботи на 4 кілометрах із 6 необхідних.

Як триває ремонт дороги у селі Рунівщина

Дорога Н-12 ― Мала Рублівка ― Рунівщина ― М-03 довжиною майже 50 кілометрів. Вона, зокрема, сполучає траси Суми ― Полтава та Київ ― Харків. Нині на ділянці шляху триває ремонт. Майстер підрядної організації Ігор Гончар Суспільному розповів:

"Роботи на даній ділянці дороги розпочалися на початку тижня, на даному етапі здійснюється фрезерування пошкодженого асфальтобетонового покриття, а саме методом холодного фрезерування. Всі роботи здійснюються згідно з проєктною документацією. Наступним етапом будуть роботи з укріплення, посилення дорожнього одягу і також дорожнього покриття. Відфрезирували близько 500 метрів, тобто на всю ширину дороги".

Ділянка дороги, де тривають ремонтні роботи. Суспільне Полтава

Дорога перебуває на балансі Агентства місцевих доріг 5 років. За цей час її жодного разу капітально не ремонтували, були лише поточні роботи, розповів Суспільному перший заступник директора Агентства місцевих доріг Полтавщини Андрій Заїка.

"З 2020-го року ми проводимо планові, капітальні ремонти на ділянках (дороги Мала Рублівка ― Рунівщина ― ред.), вже відремонтували 24 кілометри капітальним ремонтом і один міст в Черкасівці (село у Новоселівській громаді ― ред.). Бюджет у нас ― Державний дорожній фонд. 11 серпня ми оголосили тендер на 310 мільйонів, 30 серпня ми підписали договір з ТОВ "РДС" за 307 мільйонів гривень. Цю дорогу ми ремонтуємо згідно з нашою обласною Програмою капітальних ремонтів в області, яка була розроблена Державним досліжним інститутом імені Шульгіна 2020-го року. Програма розрахована на 2020-й ― 2024-й роки", ― розповів Андрій Заїка.

Робітник підрядної організації під час ремонту дороги у Новоселівській ТГ. Суспільне Полтава

Скільки коштує ремонт дороги у Новоселівській громаді

Окрім заміни шарів дорожнього покриття, до ремонтних робіт входитиме, зокрема, організація дорожнього руху, заміна водопропускних труб, бар’єрне огородження. Перший заступник директора Агентства місцевих доріг Полтавщини Андрій Заїка розповів Суспільному:

"Загалом проєкт на 6 кілометрів, цього року тільки 4 будемо (ремонтувати ― ред.). В рамках цього року у нас сума 150 мільйонів приблизно на 4 кілометри. Розробляється проєктно-кошторисна документація, яка затверджується державною експертизою. Тобто ціни беруться із об’єднаної бази "ДерждорНДІ" Головна науково-дослідна установа України з питань будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг і транспортних споруд, перевіряються всі вони експертизою".

За його словами, за сприятливих погодних умов ремонт ділянки цієї дороги протяжністю 4 кілометри планують завершити до кінця 2023-го.

Тендер на ремонт дороги на Полтавщині виграла компанія ТОВ "РДС". Суспільне Полтава

Що кажуть люди про ремонт дороги у селі Рунівщина

В’ячеслав Павлик з Новоселівської громади щодня проїжджає дорогою повз село Рунівщина. Суспільному чоловік розповів:

"Узбіччя краще, ніж дорога асфальтна. Роки три вже точно. З кожним роком все гірше і гірше. Її було підсиплють щебенем, але воно все "відходить". Одну яму об’їжджаєш, в іншу потрапляєш".

Техніка, яка працює під час ремонту дороги у Рунівщині. Суспільне Полтава

Підтримує ремонт дороги на Полтавщині і місцева жителька Тетяна Іскоростеньська:

"Я їду на даний момент з лікарні. Туди не можна доїхати і назад. Ями страшні, жахливі. Жахіття одне. Такої дороги не бачила я ніде. Ями такі, що можна язик відкусити".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter| YouTube| Facebook