Новий власник столичного ТРЦ "Магелан" перерахував за лот 620 млн грн. Куди спрямують гроші

Фото: Фонд державного майна/Facebook

Фонд гарантування вкладів продав лот, до складу якого зокрема було включено ТРЦ "Магелан" у столиці. Торги відбувалися онлайн у відкритому режимі. Придбав лот покупець, який запропонував найвищу ставку — 620 млн грн.

Про це повідомляє Фонд державного майна.

Зазначається, що початкова ціна на аукціоні становила 448,5 млн грн. Участь у торгах взяли троє учасників.

"У результаті трьох раундів та конкуренції ціна лота зросла на понад 170 млн грн і склала — 620 млн грн", — йдеться у повідомленні.

Гроші покупець вже перерахував, вони будуть спрямовані на розрахунок із кредиторами АТ "МР Банк", на балансі якого обліковувалися активи. На сьогодні договір купівлі-продажу підписано, розповіли у Фонді.

Також у відомстві зауважили, що аукціон з продажу лота №G18N020026, до складу якого було включено ТРЦ "Магелан" у столиці, відбувся 15 червня. Це була 18 спроба продати активи.

Площа "ТРЦ Магелан" становить понад 28,5 тисяч кв.м. До складу лоту також увійшли: права вимоги за двома кредитними договорами, майновий комплекс, площею 13 041,3 кв. м, що розташовується у с. Крупець Хмельницької області, та система охоронно-тривожної сигналізації.

Що відомо про продаж ТРЦ “Магелан”, який належав російському банку

Як свідчать дані на сайті Prozorro.Продажі. переможцем аукціону стало ТОВ "Птахоплемзавод "Коробівський" у с. Кедина гора Черкаської області. Це підприємство виробляє м'ясо качки пекінської породи під торговою маркою "Смачне каченя". Власником, директором і керівником компанії є адвокат Сергій Юрійович Сподін.

Побудований у 2004 році ТРЦ "Магелан" раніше входив до числа активів групи Край бізнесмена Анатолія Юркевича. У середині вересня 2017 року АМКУ надав дозвіл ПАТ Сбербанк придбати активи ДП Край Проперті у вигляді цілісного майнового комплексу ТРЦ. Ця комапнія у 2011 році відкрила дві кредитні лінії на суму $56,2 млн у Сбєрбанку. Девелопер мав повернути гроші до кінця березня 2017 року, але не зміг розплатитися вчасно. У 2018 році Сбєрбанк забрав ТРЦ собі.

Національний банк України 25 лютого 2022 року відкликав банківську ліцензію та ліквідував банки, які перебувають під контролем Російської Федерації. Зокрема, йдеться і про АТ Міжнародний резервний банк, який був правонаступником російського Сбербанку в Україні.