На Прикарпатті руйнується храм XVIII століття, одним з творців якого був Пінзель

Facebook/Храм Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії

На Прикарпатті у місті Городенка руйнується костел Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії - пам'ятка архітектури національного значення XVIII століття. Про це пишуть на однойменній сторінці храму у соціальній мережі Facebook.

Віряни повідомляють, що стан даху костелу критичний, тому його необхідно терміново реконструювати, проте грошей на ремонт немає.

На Прикарпатті руйнується пам'ятка архітектури XVIII століття. Facebook/Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії

"Ми взялися за велику справу маленькою командою, але віримо, що ви нас підтримаєте — як інформаційно, так і фінансово. Найпростіше та найважливіше, що ви можете зробити, — це поширити інформацію про відновлення Костелу на власних сторінках у соціальних мережах. Також, ми відкрили рахунок для збору коштів на ремонтні роботи, оскільки ініціатива фінансується лише добровільними внесками", - йдеться у дописі.

На Прикарпатті руйнується пам'ятка архітектури XVIII століття. Facebook/Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії

Храм побудовано у стилі пізнього бароко за проєктом Бернарда Меретина. У створенні костелу брав участь відомий скульптор Йоган Георг Пінзель. Вважається однією з найцінніших пізньобарокових пам'яток на території колишньої Речі Посполитої.

Суспільне звернулося за коментарем до ініціаторів відновлення храму. Далі буде.

Читайте також