Місяць після вибуху газового балона у будинку у Полтаві: що зробили за цей час

Фото: Суспільне Полтава/будинок на вулиці Квітучій, 8/6 вересня 2023

Частині жителів будинку на вулиці Квітучій, 8, де місяць тому стався вибух, виплатили компенсації з бюджету громади на суму понад 400 тисяч гривень. Також спрямували 10 мільйонів гривень на ремонт будинку, однак почати його зможуть після того, як рятувальники проведуть роботи з демонтажу пошкоджених конструкцій.

Про це Суспільному розповів перший заступник голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко.

Травмовані після вибуху

Родина Карасьових проживає в орендованій квартирі. Вони переїхали після вибуху в багатоповерхівці на вулиці Квітучій, 8, у Полтаві. Там місяць тому вибухнув газовий балон. Володимира Карасьова нещодавно виписали з лікарні.

"Був перелом стегна біля коліна з уламками і перелом шийки стегна. Тут мені вже зробили операцію (на коліні – ред.), а перелом шийки стегна – ще треба десь місяця через три робити. 2,5-3 місяці на милицях, без навантаження на ногу, потім – до них (до лікарів – ред.) робити рентген, і думати про операцію на шийці стегна – ендопротез", ― каже травмований внаслідок вибуху Володимир Карасьов.

Родина Карасьових. Фото: Суспільне Полтава

Родина отримала 60 тисяч гривень допомоги від міської ради. Це по 10 тисяч на кожного члена сім’ї, а також 20 тисяч на лікування.

Багатоповерхівка на вулиці Квітучій, 8, у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава/будинок на вулиці Квітучій, 8/6 вересня 2023

"У нас була квартира на четвертому поверсі над вибухом. Постраждала повністю: меблі, техніка, у двох кімнатах нема підлоги, там дірки. Тріщини у стінах. Проживати не можна. Допомогу нам давали і на нас, і на дітей. Дуже оперативно. Я подала документи, і вони нас у першу чергу розглянули, так як сказали: «Чоловік у лікарні, двоє дітей, годувальника немає». Я скажу, напевне, днів п’ять – і нам заплатили", ― говорить дружина травмованого внаслідок вибуху Вікторія Карасьова.

Яку допомогу надали постраждалим

Як розповідала раніше секретар міської ради Катерина Ямщикова, мешканцям пошкоджених квартир будинку погодили виплатити по 10 тисяч гривень, а мешканцям сусідніх багатоповерхівок, де в деяких квартирах повибивало вікна, – по 5 тисяч гривень.

Будинок на вулиці Квітучій, 8, де місяць тому стався вибух. Фото: Суспільне Полтава/будинок на вулиці Квітучій, 8/6 вересня 2023

Нині з бюджету громади виплатили компенсації жителям будинків на суму 410 тисяч гривень. Про це Суспільному розповів перший заступник голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко. За його словами, на найближчому засіданні виконавчого комітету Полтавської міськради мають затвердити виплати ще 11 мешканцям на суму 105 тисяч гривень.

Коли почнуть ремонтувати будинок

Коли зможуть почати ремонтні роботи в будинку, поки невідомо, говорить Валерій Пархоменко.

"Буквально протягом кількох днів наші рятувальники залучалися на роботи, які були пов’язані з тим, що вони допомагали людям виносити меблі в основному. Тому що людям було небезпечно підійматися до своїх квартир, вони в деяких місцях не могли пробратися. Роботи, пов’язані з демонтажем пошкоджених конструкцій, ми на той час не проводили. Зараз тривають домовленості із міською владою щодо проведення цих робіт. І вони можуть початися чи завтра, чи післязавтра. В найближчі дні", ― говорить речниця надзвичайників Полтавщини Світлана Рибалко.

"Ми спрямували близько 10 мільйонів гривень. Після того, як тільки ДСНС-ники закінчать вичищати, вирізати ці всі конструкції, які порушені, ми тоді запускаємо технагляд, експертів, і вони починають дивитися, в тому числі проєктанти. У них є сучасне обладнання, ультразвукові різні прилади, якими можна визначити різні пошкодження і тоді, виходячи з цього вони зроблять проєкт укріплення будівлі, і ми будемо робити ремонт за кошти міської територіальної громади", ― сказав перший заступник голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко.

Як повідомив 6 вересня начальник міського департаменту охорони здоровʼя Сергій Котов, власник газового балона, якого раніше госпіталізували, помер.

Що відомо про вибух у полтавській багатоповерхівці

У багатоквартирному будинку на вулиці Квітучій вибух стався близько 22:00 6 серпня 2023-го. Як розповідав Суспільному речник рятувальників регіону Віталій Шкаревський, через вибух 6 серпня травми отримали три людини, двох із них госпіталізували. Як повідомив 6 вересня начальник міського департаменту охорони здоровʼя Сергій Котов, власник газового балона, якого раніше госпіталізували, помер.

Жителям багатоповерхівки виділили по 10 тисяч гривень допомоги. По 5 тисяч отримають люди з будинку навпроти, в яких частково пошкоджені вікна і яких не відселяли після вибуху.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook