З жовтня у Чернівцях планують впровадити одноразовий квиток для проїзду у комунальному транспорті міста

Фото: Марія Пайлик/Суспільне Чернівці

З жовтня у Чернівцях планують впровадити одноразовий квиток для проїзду у тролейбусах та комунальних автобусах. З цим квитком пасажири матимуть необмежену кількість поїздок впродовж дня.

Про це на пресконференції 6 вересня розповів міський голова Роман Клічук.

За його словами, вартість квитка становитиме 50 гривень. Один квиток надаватиме право на проїзд у комунальному транспорті впродовж усього дня. Наразі невідомо, де саме можна буде купити одноразовий квиток.

Як наразі платити за проїзд у Чернівцях

З серпня у комунальних автобусах Чернівців перейшли на безготівкову оплату проїзду. Як і в тролейбусах, там не можна заплатити за проїзд через водія. Розрахуватися за проїзд можна:

  • за допомогою валідатора в салоні тролейбуса. До валідатора потрібно прикласти смартфон, банківську чи транспортну картку, пролунає звуковий і світловий сигнал, який свідчить про успішну оплату. Втім чеків валідатори з 1 жовтня не видають.
  • у додатку "Приват24" — для цього потрібно відкрити додаток та відсканувати QR-код в салоні тролейбуса.
  • ще до входу у тролейбус чи автобус можна купити квиток за готівку через термінали самообслуговування EasyPay, City24 та iBox. Такими квитками потрібно скористатися впродовж години.

Водночас на маршрутах приватних перевізників Чернівців за проїзд можна платити готівкою.

За неоплачену поїздку контролери штрафують, розмір штрафу у тролейбусах — 200 гривень, у маршрутках — 280 гривень.

Що відомо про електронний квиток у Чернівцях

  • У 2023 році у Чернівцях почали впроваджувати електронний квиток. У червні місто відмовилося від готівкової оплати проїзду у тролейбусах, а з серпня й у комунальних автобусах. Для цього у транспорті встановили валідатори.
  • Оплатити за проїзд можна, приклавши до валідатора банківську картку; через додаток "Приват24", відсканувавши QR-код в салоні тролейбуса, або купивши квиток за готівку через термінали самообслуговування EasyPay, City24 та iBox. Такими квитками потрібно скористатися впродовж години.
  • Для пільговиків розробили транспортні картки "Пільгова", "Учнівська" та "Студентська". Картка надає право на безоплатний проїзд у комунальному транспорті. Як отримати транспортну картку, ми писали раніше.
  • У Чернівцях на отримання транспортної картки подалася 31 тисяча пенсіонерів, учасників бойових дій та інших людей пільгової категорії. 16 тисяч з них отримали картки – це 50% пільговиків від тих, хто подав заявки.
  • Також отримати картку можуть пільговики, які працюють у Чернівцях, але живуть в інших громадах. Як це зробити, ми писали тут. Щодо решти пільговиків з інших громад, то вони зможуть отримати транспортну картку, якщо їхня громада укладе договір з ЧТУ на компенсацію вартості проїзду.
  • У липні Чагорська громада уклала договір з Чернівецьким тролейбусним управлінням, щоб компенсувати безплатний проїзд пільговиків у тролейбусах та комунальних автобусах №6,8,9,15. Наразі це єдина громада в області, яка уклала такий договір.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.