Сумська міська рада оскаржуватиме рішення суду щодо директора 5 лікарні

Сумська міська рада. Фото: Суспільне Суми

Сумська міська рада готує касаційну скаргу на рішення Апеляційного суду про поновлення на посаді директора “Клінічної лікарні №5 В’ячеслава Петренка, бо вважає на посаду керівника медзакладу необхідно провести конкурс. Про це Суспільному повідомив керівник правового управління Сумської міської ради Олег Чайченко.

Історія ця почалася з того, що ще у грудні 2018 року Сумська міська рада своїм рішенням реорганізувала Комунальну установу “Сумська міська клінічна лікарня №5” у комунальне некомерційне підприємство. Згодом відділ охорони здоров’я своїм наказом перевів нинішнього керівника лікарні № 5 В’ячеслава Петренка на посаду директора цього ж медзакладу. У серпні 2022 року депутати Сумської міськради скасували цей наказ.

Олег Чайченко. Фото: Сумська міська рада

“Депутати Сумської міської ради скасували наказ відділу охорони здоров’я, бо призначення на нову посаду керівників медичних установ відбуваються за умовою конкурсу, якого не проводили, був лише наказ про переведення”, — розповів керівник правового управління Сумської міської ради Олег Чайченко.

В’ячеслав Петренко звернувся з позовом проти рішення Сумської міської ради до суду

В'ячеслав Петренко : Фото: КНП "Клінічна лікарня №5" СМР

“Правове управління Сумської міської ради заперечувало позов Петренка, щодо скасування рішення. Наша позиція була така: керівник управління охорони здоров’я не мав права переводити Петренка на посаду директора лікарні, оскільки за положенням управління охорони здоров’я може переводити на посаду тільки за результатом конкурсу. Тобто переведення керівника 5 лікарні В’ячеслава Петренка з однієї посади на іншу повинно було відбуватися виключно за результатами конкурсу, але керівник вирішив перевести його без. Ковпаківський суд скасував рішення міської ради від 31 серпня та поновив Петренка на роботу. Але його і не звільняли” — сказав Олег Чайченко та додав — у рішенні Ковпаківського районного суду було два пункти: 1) скасувати рішення міської ради від 31 серпня; 2) поновити Петренка на роботі. Хоча міська рада не розв'язувала питання щодо його звільнення”.

Сумська міська рада звернулася до Апеляційного суду

“Апеляційний суд міста Суми вирішив не змінювати перший пункт рішення Ковпаківського суду, а другий пункт скасував. Тим самим не поновив Петренка на посаді тому, що трудові відносини не були припинені. Протягом судових процесів Петренко і юридично, і фактично був на посаді. Якби його було звільнено, то вже б призначили конкурс. На цей час, за моєю інформацією, він працює на своїй посаді, розповів керівник правового управління Сумської міської ради Олег Чайченко та додав: навіть, коли відсутній будь-який наказ чи розпорядження про прийняття на роботу, але людина була допущена до виконання обов’язків працівника, кодекс законів про працю передбачає, що з цього моменту вважається вже укладеним трудовий договір. Навіть якщо по незаконному скасуванню наказу він почав виконувати свої обов’язки, то закон передбачає виникнення трудових відносин і в таких випадках”.

Олег Чайченко каже, що міська рада планує подати касаційну скаргу

“Оскільки є посилання на рішення Конституційного суду, що органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої рішення. Але в такому випадку міська рада не скасовувала свої рішення, вона скасувала рішення виконавчого органу і тут суд, на мій погляд, допустив помилку, оскільки 26 стаття, 15 пункт ЗУ “Про місцеве самоврядування” надає право міській раді скасовувати рішення, акти, виконавчих органів”, — сказав Олег Чайченко.

Наразі Суспільне не має коментаря В'ячеслава Петренка, але може опублікувати його коментар чи позицію на своїх платформах.

КНП "Клінічна лікарня № 5" на своєму сайті стверджує наступне.

"Своєю постановою, Сумський апеляційний суд скасував рішення Сумської міської ради, як незаконне, та підтвердив, що Петренко В.Ю. був призначений на посаду у законний спосіб", — йшлося у повідомленні.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram