У Мукачівському замку "Паланок" другий тиждень тривають розкопки

. Фото ілюстративне: Getty images

Другий тиждень тривають розкопки в Мукачівському історичному музеї — Замку "Паланок". Там археологи та історики досліджують приміщення, яке знайшли у 2019 році під час розчищення ровів фортеці, а також планують розкопати прибудову до нього. Про це розповів директор замку "Паланок" Михайло Белеканич. За його словами, роблять це, аби дізнатися для чого побудували це приміщення та що там робили.

У внутрішньому дворі Мукачівського замку у рові проводять розкопки археологи разом з істориками. Роблять це, бо саме на цьому місці у 2019 році знайшли приміщення. Для чого його використовували, поки невідомо.

Дослідник історії Мукачівського замку Олександр Шершун каже: "Сподіваюся, що вкінці цих досліджень ми будемо знати, що це. Воно зустрічається на планах підвалів замку середини 18 століття, однак до цих планів нема опису, тому ми не знаємо, яка в нього була роль. У цьому приміщенні є плюс: воно камерне, невеличке, крім призначення приміщення, воно нам дасть також інформацію про історичний шар в ровах, де ми знаходимось, — це між середнім і верхнім замком. А також дасть якусь першу хроноідентифікацію, тобто часову ідентифікацію, які тут роботи проводилися на час будівництва, а це друга половина 18-го — початок 19-го століть. Це якраз той період, по якому в нас найменше інформації щодо Мукачівської фортеці".

Розкопки в Мукачівському замку проводять за археологічною експедицією Ужгородського національного університету, яку очолює доцент кафедри археології, етнології та культурології Володимир Мойжес.

"Цього року ми розпочали з цього об'єкту, який був виявлений. Він представлений, тому можна з цього вже почати певні археологічні дослідження, зробити перші висновки. Надалі ми плануємо не тільки тут, на цьому об'єкті, а й на інших ділянках замку проводити археологічні дослідження. Оскільки пам'ятка є величезною за площею, найбільший замок на території Закарпатської області, то тут роботи є на десятиліття для археологів, істориків та архітекторів", — розповідає доцент.

Володимир Мойжес також зазначив, які роботи будуть проводити в цьому приміщенні.

"Зверху розчистимо цей купол, бо тут над нами склепіння з цегли викладене, а зверху засипане. Також хочемо всередині заглибитися. Оскільки тут вперше проводяться археологічні дослідження, то ми не знаємо, яка тут глибина. Те, що ми зможемо знайти на дні, дасть нам відповідь функціонального призначення цього приміщення. Сподіваємося, що знайдемо там якісь матеріали, що дадуть з'ясувати хронологію цього об'єкту", — додає Володимир Мойжес.

За словами чоловіка, триватимуть розкопки в Мукачівському замку орієнтовно до кінця жовтня. До роботи залучатимуть студентів історичного факультету УжНУ та волонтерів.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads