Встановили 44 портрети загиблих бійців. У центрі Устинівки на Кіровоградщині створили Алею пам'яті

Фото: Суспільне Кропивницький

У центрі селища Устинівка Кропивницького району Кіровоградської області облаштували Алею пам'яті зі світлинами 44 полеглих на війні бійців. Про це Суспільному розповіла заступниця селищного голови Устинівки Наталія Сівова.

Алею створили перед будівлею Устинівської селищної ради. Зі слів Наталії Сівової, місце та зображення на світлинах погоджували із членами сімей загиблих військових.

"На алеї зображені 44 портрети бійців, які загинули на російсько-українській війні з 2014 року. Це захисники, які народилися і все життя жили в Устинівці, і пішли від нас воювати. Так і ті хлопці, які виїхали з нашої громади багато років тому, і їх мобілізували на війну з Кропивницького чи з Кривого Рогу. Таких у нас четверо. Але вони загинули, захищаючи Україну, і ми їх теж пам'ятаємо. До того ж ми врахували, що у нашій громаді живуть їхні батьки та рідні".

На алеї в Устинівці встановили 44 портрети загиблих бійців. Фото Наталії Сівової

Міце розташування устинівської Алеї Слави та світлини погодили з рідними загиблих. Фото Наталії Сівової

На облаштування Алеї пам'яті з місцевого бюджету витратили понад 200 тисяч гривень.

"Ця алея непересувна, вона стоятиме на цьому місці постійно, тому що на кожному портреті є металева арка. Щоб ефективно використати гроші з міського бюджету, все, що можна було, працівники селищної ради робили своїми руками. Також на честь наших захисників ми ще встановили на будівлі селищної ради патріотичний артоб'єкт — великий прапор України. Висота флагштока — майже шість метрів, полотно стяга — три на чотири з половиною метри. Зверху є тризуб".

Прапор України на будівлі Устинівської селищної ради. Фото Наталії Сівової

Зі слів Наталії Сівової, після закінчення війни в Устинівській громаді планують виготовити проєктно-кошторисну документацію та реконструювати меморіальний комплекс.

"У нас є меморіальний комплекс, де ми вшановуємо людей, які загинули у Другій світовій війні. Там ми також встановили пам'ятники атовцям, чорнобильцям та афганцям. Після перемоги України плануємо цей комплекс розширити, аби вшанувати тих бійців, які загинули з 24 лютого 2022 року".