Залужний заявив американцям, що українські війська на порозі прориву — WSJ

ЗМІ
. Фото: Telegram/Валерій Залужний

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив американським представникам, що ЗСУ знаходяться на порозі прориву у ході контрнаступу.

Про це повідомляє американська газета The Wall Street Journal.

Видання зазначає, що обладнання на суму понад 43 мільярди доларів, яке США направили в Україну, є достатнім для цього наступу та навряд чи повториться на такому ж рівні у 2024 році. За словами чиновників Сполучених Штатів, для України ще не пізно досягти успіхів.

Проте глибокі розбіжності щодо стратегії залишаються. Протягом останніх кількох тижнів США закликають українців зосередити свої сили в районі на півдні, щоб прорвати першу лінію російської оборони, яку загалом визнають найважчою для прориву.

Українці скоригували свою стратегію та перейшли до оборони у східній частині Запоріжжя. Ця зміна дозволила їм зберегти свої сили для головного удару в іншому місці та обмежити витрати артилерії.

Але американські посадовці кажуть, що війська України все ще занадто розкидані для зосередженого поштовху на південь і досі не поєднують використання артилерії, механізованих підрозділів і зусиль з розмінування.

Деякі українські військові, які воюють з початку війни, висловили розчарування тим, що танки та бронетехніку передали новосформованим частинам, до складу яких входять солдати з невеликим бойовим досвідом або без нього. Частка українських військових у підготовлених США батальйонах, які мають попередній бойовий досвід, коливається приблизно від 50% до 70%, кажуть представники США.