Рятувальник з Чернігівщини Владислав Павлюк розповів про перемогу у Чемпіонаті України зі стронгмену

ФОТО: ГУ ДСНС у Чернігівській області

Рятувальник з Чернігівщини Владислав Павлюк став чемпіоном України зі стронгмену. У змаганнях брали участь працівники силових структур та Збройних Сил. Як розповів атлет у коментарі Суспільному, він переміг у чотирьох з п’яти вправ у ваговій категорії 80 кілограмів. Про свою перемогу та плани на майбутнє він розповів Суспільному.

Владислав Павлюк — старший лейтенант служби цивільного захисту, начальник караулу пожежно-рятувального посту у місті Остер. Спортсмен розповідає: змагання проходили 19 серпня у місті Києві, біля Арки свободи українського народу.

"Перша вправа у нас була Таєр фліп. Це кантування покришки вагою 360 кілограмів. Кантування – це перекидання. Тобто, перед тобою стоїть колесо — його потрібно штовхнути, потім підійняти і перекинути. І так три рази. Загальний час — одна хвилина. Я три перекидання зробив за 29 секунд", — розповідає Владислав.

Кантування покришки. ФОТО: ГУ ДСНС у Чернігівській області

Цей результат став найкращим. У наступній вправі спортсмен штовхав колоду. За одну хвилину потрібно було зробити максимальну кількість поштовхів снаряду вагою 70 кілограмів. Владислав встиг 11 разів. У наступному підході чоловік став єдиним, хто взагалі показав результат.

"Наступна вправа — «прогулянка фермера». Дві «валізи» — у кожній руці по 100 кілограмів. Тобто загальна вага – це 200 кілограмів. З цією вагою потрібно було пройти дистанцію 40 метрів за хвилину часу. Я це вправу теж виграв — єдиний, який пройшов ці 40 метрів. Інші учасники не доходили. Так би мовити, не дуже проста вправа".

"Прогулянка фермера". ФОТО: ГУ ДСНС у Чернігівській області

Четверта вправа — біг з мішком вагою 80 кілограмів на дистанцію 40 метрів. Владислав її здолав за майже 13,5 секунд.

Після перемоги у четвертій вправі, розповідає спортсмен, він уже розумів, що на останню міг і не виходити.

"Але треба було вийти, спрацювати бодай один раз. Я не звик здаватися. На останніх силах заробив 20 разів. П'ята вправа в нас було тяга Акселя — штанга. Штанга олімпійська важить 20 кілограмів. Але ця була не стандартна. Діаметр у неї більше, і вона важча. Вона в руку не влазить — потрібно на пальцях тягнути. У такий спосіб потрібно піднімати штангу. Я зробив 20 разів. Інший хлопець на останніх секундах 21 раз. Я не засмучуюсь".

Тяга Акселя. ФОТО: ГУ ДСНС у Чернігівській області

Як каже Владислав, на минулих змаганнях цю ж вправу він виконав, майже встановивши попередній рекорд України — 200 кілограмів підняв сім разів. То були перші його змагання зі стронгмену серед силових структур. Це — другі.

Василь Вірастюк нагороджує Владислава Павлюка. ФОТО: ГУ ДСНС у Чернігівській області

Владислав Павлюк — майстер спорту з пауерліфтингу: жим штанги, присідання, станова тяга. Цим спортом він займається близько п’яти років, а спробувати себе у змаганнях йому порадив колега по тренажерній залі.

Нині Владислав відпочиває й відновлює сили — цього року не планує виступати. Але проводитиме роботу над помилками й тренуватиметься, бо має намір позмагатися за звання найсильнішої людини України наступного року.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.