"Трибунал" від фешн-фотографки презентували в Токіо, Нью-Йорку і Здолбунові на Рівненщині

Ексклюзивно
Фото: Суспільне Рівне

У Нью-Йорку, Токіо й на Рівненщині 24 серпня презентували виставку "Трибунал" української фешн-фотографки Вєри Бланш. Експозиція у Здолбунівському краєзнавчому музеї вмістила 50 чорно-білих сюжетів, відзнятих у березні-листопаді 2022 року на Київщині і Донеччині. Частину робіт розмістили у підземеллях, де були в'язниці радянських каральних органів.

"Трибунал" — це "не про біль, смерть, руйнування, а про ціну і цінність нашої незалежності", зазначила організаторка імпрези у Здолбунові Наталія Біндюк.

До повномасштабного вторгнення Вєра Бланш фотографувала для модних глянцевих журналів та співпрацювала з брендами. Після 24 лютого вона отримала акредитацію ЗСУ та вирушила документувати російські воєнні злочини.

Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Виставка Вєри Бланш вже побувала у Києві, Чернівцях і на Львівщині. Зі Здолбунова експозиція поїде на показ до Берліна. А фінал запланований у Гаазі, пояснила ідею та назву "Трибуналу" авторка:

"Наша земля — це земля свободи, незламних і сміливих людей. Велика честь представляти вам ці не дуже легкі, не дуже прості роботи. Виставка називається "Трибунал", бо сподіваюся і впевнена на всі 100%, що суд в Гаазі буде. І трибунал над усіма військовими злочинцями відбудеться обов'язково. А ця виставка є документальним свідченням цих всіх страшних подій березня, квітня, травня... і аж до листопада 2022 року, які я фотографувала. В цій експозиції є роботи, які я зняла в Ірпіні і в Бучі, Гостомелі, Бородянці, звісно".

Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Про це авторка розповіла через скайп, адже перебувала в Японії. В один день, 24 серпня, "Трибунал" презентували у Токіо, Нью-Йорку і Здолбунові.

"Виставка відбувається у Здолбунівському краєзнавчому музеї, в будівлі, де раніше були катівні царської Росії, МГБ, НКВС — усіх окупантів, які тут нищили український дух в перших і других визвольних змаганнях ХХ століття. Частина експозиції розміщена у приміщенні, де відбувалися найстрашніші речі. Тут катували людей, тут текла кров. Нині тут свідчення того, що зараз робить Росія в Україні. І про це треба розказувати скрізь, від маленького Здолбунова до Берліна, куди потім поїде ця виставка", — зазначив в.о. директора Здолбунівського краєзнавчого музею Олександр Чижевський.

Частину фотографій "Трибуналу" розмістили у підземеллях Здолбунівського краєзнавчого музею, де радянські каральні органи облаштували в'язницю для українських патріотів. Саме в цьому приміщенні, зі слів в.о. директора музею, "катували людей, тут текла кров". Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Привезти "Трибунал" у Здолбунів — це ідея місцевої ГО "Жінки в громаді".

Світлина з виставки "Трибунал", зроблена в селі Петрушки на Київщині 29 березня. Очі жінки на цій фотографії вразили Наталію Біндюк настільки, що здолбунівчанка вирішила організувати показ виставки у своєму місті. Фото: Суспільне Рівне

Голова громадської організації Наталія Біндюк пояснила, що бачила виставку Вєри Бланш у палаці в Підгірцях:

"Очі жінки на одній з фотографій мене настільки вразили — в них ввесь біль отих матерів, дружин, діток, які втратили своїх рідних. І на цій емоції я написала авторці цих світлин і запросила її з виставкою у Здолбунівську громаду. Ця виставка не про біль, смерть, руйнування. А про ціну і цінність нашої незалежності".

Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

У Здолбунівському краєзнавчому музеї виставка "Трибунал" діятиме до 10 вересня і є благодійною. У її рамках збирають гроші на автомобіль для бійця 47-ї окремої артилерійської бригади, здолбунівчанина Вадима Зінкевича.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook