В Олександрії на Кіровоградщині відкрили Алею пам'яті зі світлинами загиблих захисників

В Олександрії у сквері Кравченка до Дня Незалежності України облаштували Алею пам'яті, 24 серпня 2023 рік. Фото: Олександрійської міськради

У місті Олександрія Кіровоградської області відкрили Алею пам'яті зі світлинами загиблих військових у російсько-українській війні з 2014 року. Облаштували її до Дня Незалежності у сквері Кравченка. Про це Суспільному розповів міський голова Сергій Кузьменко.

Алею пам'яті створили з ініціативи Олександрійської міськради. На захід прийшли представники влади, військові, родини загиблих бійців та жителі міста.

"День Незалежності ми зустрічаємо зі сльозами на очах. Незалежність України ніколи не давалася легко. Сьогодні бачимо, яку дорогу ціну ми платимо з 2014 року за свободу нашої держави. Особливо непомірною вона стала із лютого 2022 року. 18 місяців наші воїни в бою, в окопах, в кабінах танків, літаків, біля мінометних розрахунків тримають небо над країною. Будемо молитися за те, щоб кожен, хто зараз на передовій, повернувся додому живим до своїх родин. Ніколи не забудемо імена наших захисників, які навіки залишаться в історії країни та нашого міста, – сказав Сергій Кузьменко.
Фото: Олександрійської міськради

За інформацією працівниці пресслужби Олександрійської міськради Катерини Вострікової, на Алеї встановили більше 100 світлин бійців.

"На жаль назвати остаточну цифру неможливо, бо вона буде доповнюватись. Сьогодні (24 серпня) у нашій громаді попрощалися ще з двома військовими – Юрієм Бренкульським та Дмитром Карякіним. Їхні фотографії теж будуть облаштовані на Алеї пам'яті".
Фото: Олександрійської міськради

На відкриття Алеї пам'яті прийшла олександрійка Віра Вовк. Тут встановили світлину її онука Дениса Карпенка, який загинув 15 квітня 2022 року внаслідок ракетного обстрілу російськими солдатами олександрійського аеродрому. Йому було 25 років. На думку жінки, ініціатива міськради облаштувати таку алею – дуже доречна.

"Ми прийшли разом з усією родиною. Було дуже зворушливо та душевно. На Алеї показали усіх наших хлопчиків, які загинули з 2014 року. Мені здавалось, що сьогодні вони були тут, разом з нами. Важливо, що люди пам’ятають про наших героїв, ми всі стояли та разом молились, вітали одне одного з Днем Незалежності. Це такі щемливі відчуття, які просто пронизують. Такі Алеї мають бути у кожному місті".

Зі слів Сергія Кузьменка, після перемоги України у війні з РФ на цьому місці збудують Меморіал героям.

Фото: Олександрійської міськради