"Ми ляжемо всі, але не дамо їм зайти сюди!" — боєць з позивним "Художник" збиває "шахеди" в небі Сумщини

Анатолій Буряк. Фото: Суспільне Суми

До російського вторгнення у лютому 2022 року Анатолій Буряк займався бізнесом, а нині служить у збройних силах і носить форму із позивним “Художник”. Про свій бойовий шлях і захист неба прикордонної Сумщини чоловік розповів кореспондентам Суспільного.

Бізнесмен Анатолій Буряк родом із Кривого Рогу, але перед російським вторгненням в Україну проживав із сім’єю в Бучі. Початок повномасштабної війни чоловік зустрів вдома, почувши над головою звуки ворожої авіації.

"Почув вибухи вночі, в чотири години. Потім, о шостій, полетіли вертольоти, бачив бій — я був буквально біля “Антонова”, кілометр (аеропорт ДП Антонов в Гостомелі, — прим. ред.) жив. Я зібрав сім’ю, зібрав дітей і вивіз, тому що розумів: буде повномасштабна війна", - розповів Анатолій.

Проте сам чоловік вирішив повертатися у рідний Кривий Ріг і долучитися до підрозділу територіальної оборони, якому раніше, за його словами, допомагав як волонтер.

"Я їхав у поїзді один з усіма провідниками, потяг Львів-Кривий Ріг — один (сміється — прим. ред.) Єдиний пасажир був туди. І так прийшов в частину, яку я знав, і комбрига знав, який на той час очолював бригаду. Я пішов туди, записався і почав воювати", - пригадав чоловік.

Фото з особистого архіву Анатолія Буряка

За статуру із двома схожими на пензлі гранатометами на плечах побратими дали йому позивний “Художник”. Разом з ними чоловік пройшов довгий бойовий шлях: захищав рідне Криворіжжя, Херсонщину, Донбас, а нині прикриває небо Сумщини.

Фото з особистого архіву Анатолія Буряка

"Після бойових дій на Донеччині нашу бригаду перекинули на Сумщину, сьогодні ми тут виконуємо певні завдання по захисту неба, дивимося за Шахідами, ракетами, прикриваємо місто. Наша певна задача, як офіцерів, командирів — зберегти людей, націю зберегти", - вважає військовий.

Попри всю складність війни й всі втрати, Анатолій вірить у перемогу української зброї: "Ми по-любому переможемо їх. Ми непереможні. Сьогодні — непереможні зовсім. Ми ляжемо всі, але не дамо їм зайти сюди!".

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram