Італія допоможе з відновленням Спасо-Преображенського собору в Одесі

Спасо-Преображенський собор. Фото: Одеська міська рада

З відновленням Спасо-Преображенського собору в Одесі, в який вночі 23 липня влучила російська ракета, допоможе Італія. Для цього італійський уряд залучив дві найавторитетніші інституції країни.

Про це йдеться в заяві офісу прем’єр-міністерки Італії Джорджі Мелоні, опублікованій 11 серпня.

У заяві вказано, що уряд залучив Міланську трієнале і музей MAXXI в Римі для того, щоб "зібрати найкращі економічні, технічні та культурні ресурси, здатні зробити внесок у реставрацію Спасо-Преображенського собору". Крім цього, своїм досвідом для розробки проєкту відновлення стін і фресок діляться італійські реставраційні школи.

Одеський Спасо-Преображенський собор сильно пошкоджений після ракетних обстрілів Росії в Одесі 23 липня 2023 р. Фото: Associated Press

Під час атаки РФ 23 липня одна з ракет влучила у Спасо-Преображенський собор, розташований в історичному центрі Одеси. Руйнувань зазнала вівтарна частина, ракетою пробило два поверхи вниз, частина храму залишилась без даху.

Будівля Спасо-Преображенського собору є пам’яткою історії, тут поховані князь і княгиня Воронцови. Храм збудували у 1794 році та реконструювали у 2005 році після того, як він був зруйнований СРСР у 1936 році. Наразі це головний собор Одеської єпархії УПЦ Московського патріархату.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області