На Київщині діють 50 туристичних маршрутів

Поле на Київщині Фото: Уніан (ілюстративне)

Не зважаючи на воєнний стан індустрія туризму на Київщині продовжує розвиватися. Фахівці працюють над розробленням нових видів та напрямків для подорожей. Наразі в регіоні створені 50 туристичних маршрутів.

Про це повідомила пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на директорку Департаменту культури та туризму Анну Куценко.

За її словами, наразі важливо знайти інвесторів, щоб люди могли відкривати післявоєнну Україну і робили це комфортно та безпечно. Адже всі маршрути і локації мають функціонувати з урахуванням заходів безпеки та заборон, пов'язаних із воєнним станом.

"Набрали більшої актуальності агротуризм та його різновиди. В умовах війни подорожі Україною набули нового значення. На Київщині почав активно розвиватися сільський туризм завдяки сприятливому клімату, родючим землям та розмаїттю заміських об'єктів відпочинку",— каже Куценко.

У КОВА поінформували, що в області створена мережа туристичних маршрутів в рамках реалізації еногастрономічногоНова філософія подорожей з метою пошуку незвіданих смаків та автентичних кулінарних традицій проєкту "Дороги вина та смаку України". Її основні об'єкти — це гастрономічні локації. А саме: ресторани, виробники місцевої продукції, відкриті для відвідування, гастротуристичні комплекси тощо.

Потрібно зацікавити гостей відвідати Київщину, а також сприяти підтримці економіки. Саме такий досвід розбудови еногастрономічного туризму втілюється в області, зауважили в адміністрації.

"Активісти еногастрономічного проєкту "Дороги вина та смаку України", об'єднавшись із рестораторами Києва та партнерами-волонтерами, з першого дня війни безкоштовно доставляли власну продукцію для оперативних потреб ЗСУ, лікарень, людей, які постраждали від війни",— каже Куценко.

В адміністрації нагадують, що продовжує працювати портал "Мандруй Київщиною". Там зібрана інформація, як про традиційні туристичні маршрути області, так і нові місця, які стали трагічно відомими під час російської окупації регіону.

Що відомо про розвиток туризму у Києві та області під час дії воєнного стану

У столиці стартував другий сезон проєкту "Академія гостинності міста Києва". Його головна мета — підготувати волонтерів, які зможуть допомагати гостям безпечно та комфортно перебувати в столиці. А також забезпечення інклюзивних практик та підвищення доступності для людей з інвалідністю.

У місті також періодично влаштовують безплатні екскурсії. Зокрема, організували прогулянки за маршрутами "Київ хрещатий" та "Київ незламний". У межах відзначення Дня Європи у столиці проводилися екскурсії "Київ — серце Європи". Під час прогулянок учасників ознайомлювали з архітектурою та різноманітними об’єктами, які пов’язують столицю з Європою.

З нагоди Дня Києва у місті провели шість екскурсій за трьома новими маршрутами. Вони розроблені відповідно до умов воєнного стану, тому в разі оголошення повітряної тривоги всі учасники зможуть пройти в укриття, які розташовані неподалік.

Влітку у КОВА поінформували, що мандрувати Київщиною не забороняється, але є певні обмеження військової адміністрації, ДСНС та місцевої влади. В регіоні працюють усі локації, які змогли відновити роботу після деокупації. Це готелі, кемпінги, бази відпочинку, заміські комплекси, музеї, садиби, екоферми, кінні клуби тощо.

У березні 2022 року на Київщині заборонили відвідувати ліси цивільному населенню. Заборона триватиме щонайменше до кінця режиму воєнного стану. Щоб повністю розмінувати Київщину, може знадобитись 8-10 років.

Восени на території Київської області заборонили полювання під час воєнного стану. Як виняток, дозволили регулювати чисельність деяких мисливських звірів із дотриманням чинного законодавства.