На Одещині планують відновити роботу нафтопереробного та припортового заводів

Джерело: opz.odesa.ua

В Одеській області у 2024 році планують відновити роботу нафтопереробного та припортового заводів.

Про це йдеться у "Програмі соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2023 рік та основні напрями розвитку на 2024-2025 роки", яку на засіданні сесії підтримала Одеська обласна рада.

Одеський нафтопереробний завод – один із п’яти нафтопереробних заводів України, який припинив випуск нафтопродуктів який з 2014 року. В умовах війни Одеський "НПЗ" — це практично єдине профільне підприємство України, де максимально збережене технологічне обладнання з перероблення нафти.

Відновити діяльність заводу планують шляхом передачі активів в управління державної нафтопереробної компанії "Укртатнафта" або в новоутворене державне підприємство окремого підпорядкування на певний період.

На відміну від "НПЗ", Одеський припортовий завод працював у безперебійному режимі з частковою завантаженістю до 18 вересня 2021 року.

З початком повномасштабного вторгнення і дотепер АТ "ОПЗ" знаходиться у стані простою. Після візиту до Одеської області Президента України 31 травня 2023 року прийнято рішення відновити роботу підприємства. Управління заводу розглядає можливість запуску основних потужностей.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області