На Полтавщині переселенці можуть оформити допомогу на придбання дров: що для цього треба

Суспільне Полтава

Переселенці, які від початку повномасштабного вторгнення живуть на Полтавщині, можуть отримати гроші на придбання дров, якими опалюватимуть оселі.

Допомогу надають в рамках проєкту "Гроші на теплу зиму", розповів Суспільному соціальний працівник благодійного фонду "Карітас Полтава" Владислав Лапенко. За його словами, отримати гроші можуть визначені категорії ВПО.

Що таке проєкт "Гроші на теплу зиму" та хто може взяти участь

Допомогу жінка оформлює в рамках, який реалізовує благодійний фонд "Карітас Полтава". Реєстрацію у громадах області мобільні бригади здійснюють від 7 серпня. Взяти участь в ініціативі можуть переселенці визначених категорій, які виїхали до Полтавщини після початку повномасштабної війни, зазначив Владислав Лапенко.

Реєстрація на програму "Гроші на теплу зиму". Суспільне Полтава

"Проєкт "Гроші на теплу зиму" – це цільова допомога на закупівлю дров у зимовий період. Цей проєкт реалізований за підтримки Католицької служби допомоги CRS. Є шість категорій, які можуть звернутися за допомогою. Це люди похилого віку, які старші 55 років. Люди з тяжкою хворобою, люди з інвалідністю, багатодітні сім’ї. Самотні батьки або опікуни неповнолітніх дітей, недієздатних осіб. Та, якщо є діти до 3-х років або вагітні", - говорить соціальний працівник благодійного фонду "Карітас Полтава" Владислав Лапенко.

Переселенка з Луганської області Валентина Волошина оформлює документи, щоб отримати допомогу на закупівлю дров, якими опалюватиме оселю. З квітня минулого року жінка проживає у Новосанжарській громаді.

Переселенців перевіряють на відповідність критеріям допомоги. Суспільне Полтава

"Якщо газом користуватися і як торік електрики не було, ми не можемо вдома опалювати. А це нам дуже хороша допомога. Нам би було дуже тяжко. По-перше, фінансово. І у нас уже ж не ті роки, багато грошей витрачаємо на ліки. Без цієї допомоги було б дуже погано", - каже переселенка з Луганської області Валентина Волошина.

Які потрібні документи, щоб взяти участь

За словами Владислава, для участі у проєкті потрібно надати паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, банківський рахунок, документи, які підтверджують приналежність до однієї із категорій людей, які можуть отримати допомогу. Також із собою слід мати довідку про те, що у їхній оселі є пічне опалення.

Звернутися за допомогою вирішила і Зінаїда Сокольвяк із Бахмуту Донецької області.

"Де я дрова візьму? Це ж мені купувати треба. У мене пенсія 3 250 гривень, і ще три мені дають як ВПО. А дрова то дорогі", - розповідає переселенка з Донецької області Зінаїда Сокольвяк.

Яка процедура участі у проєкті "Гроші на теплу зиму"

Після реєстрації на мобільний телефон людини має прийти сповіщення про те, чи погодили її участь у проєкті. На одне домогосподарство передбачена одна грошова допомога. 19 тисяч 700 гривень зарахують на банківський рахунок учасника. Ними можна розплатитися лише за придбані дрова.

Схема та умови участі в програмі "Гроші на теплу зиму". Суспільне Полтава

"Ми надавали перелік постачальників, які пройшли перевірку, сертифікацію по моніторингу. Тому що минулого року виникали проблеми з доставкою дров, з об’ємами, наявністю у постачальників. Тому це ми зробили більше для людей, щоб їм було безпечніше замовляти дрова, щоб у них не виникало проблем з постачальниками. Якщо вона хоче замовити десь у себе, то може без проблем замовити, лише щоб у неї були підтверджуючі документи, квитанції про те, що вона замовила дрова", - каже соціальний працівник благодійного фонду "Карітас Полтава" Владислав Лапенко.

За словами Владислава Лапенка, не зможуть отримати гроші на придбання дров ті, хто отримував аналогічну допомогу від інших організацій.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook