Міст на Пасічну: мер Франківська назвав причини затримки будівництва та нові дедлайни

undefined

Наступного року Івано-Франківськ концентруватиме кошти, щоб збудувати міст і ввести його в експлуатацію. Так Руслан Марцінків відповів на запитання, коли у мікрорайоні "Пасічна" в місті Івано-Франківську з’явиться новий міст.

Будівельні роботи на мосту веде Товариство з обмеженою відповідальністю "Мостобудівельний загін № 112". За словами начальника управління капітального будівництва Романа Галіпчака, міст - на дві смуги. Його вартість - 178 мільйонів гривень. Зараз готовий на 80%.

"Буде розрахований і на вантажні автомобілі, і на легкові, і на автобуси, - на всі види транспорту. А хто буде їхати? Хто захоче, буде їхати", - каже Роман Галіпчак.

Міст на Пасічну: мер Франківська назвав причини затримки будівництва та нові дедлайни. Суспільне Карпати

Олександр Гладій за кермом 25 років. Чоловік розповідає, що питання будівництва моста назріло вже давно: "Колись я жив в цьому мікрорайоні. Завдяки тому, що тут зробили нову розвязку, звідси стало набагато легше виїжджати. Міст, звичайно, дуже потрібний. Це вже роками питання підійшло. Але те, що довго будують, не знаю, від кого це залежить. Проєкт дуже цікавий, але я не розумію, які терміни виконання, скільки це ще буде виконуватися? Міст - це одна історія, наскільки я розумію. А ще інше питання – чи буде будівництво розвязки. Тому що без розвязки міст не потрібен, потрібна розвязка правильна".

Будують міст за гроші з міського бюджету. Причина, чому будівництво затримують, - цьогорічне недофінансування освіти, охорони здоров’я та інших галузей, пояснює міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

"Ніхто нас не зрозуміє, коли ми не будемо виплачувати заробітню плату, а будемо будувати міст. Тому ми максимально, що могли цього року, ті кошти спрямували на будівництво моста. Ми маємо погодження на кредитні кошти. За ці кредитні кошти ми готові добудовувати. Крім того, наступного року, якщо все буде гаразд, ми будемо концентрувати кошти, щоб збудувати міст і ввести його в експлуатацію" - говорить міський голова.

Зараз масштабних робіт тут не ведуть. За словами міського голови, відновлять їх наприкінці вересня. Аби завершити будівництво, місто планує взяти кредит в Укргазбанку на 500 млн грн. Половину з цих грошей спрямують на інші інфраструктурні об’єкти.

Міст на Пасічну: мер Франківська назвав причини затримки будівництва та нові дедлайни. Суспільне Карпати

На останній опорі мосту розпочнеться будівництво розв’язки, яка буде з’єднувати міст з вулицею Надрічна. Разом із тим, затверджений проєкт розв’язки не вирішить проблеми заторів у цій частині міста, розказує транспортний планувальник Юрій Лозовенко.

"В останній версії, яку я бачив, є розв’язка з вулицею Надрічною - безпосередньо там, на Набережній, між існуючою розвязкою з вулицею Галицькою і залізничним переїздом. Пропонується збудувати естакади. З Княгинина чи з Промисловою в нас ще складніший рух, тому що розроблена транспортна схема передбачає розвертання вулиці Надрічної в одну сторону, в сторону вулиці Галицької, в сторону вулиці Набережної Стефаника. А зустрічний потік зі сторони вулиці Івасюка пропонують вивезти на дублер, вулиці Надрічної, якщо не помиляюся", - пояснеює деталі проєкту Юрій Лозовенко.

Колишній очільник відділу охорони культурної спадщини міськвиконкому Ігор Панчишин також вважає, що новий міст не розвантажить транспортний потік в мікрорайон Пасічна: "Не в тому місці зведений, з великим рахунком, при проблемі такій транспортній, яка насувається на Івано-Франківськ. З часом доведеться цей міст чи розширювати, чи перебудовувати, чи добудовувати нові мости. Тому що, згідно з генеральним планом, передбачається великий розвиток міста. І я думаю, всі процеси, які відбуватимуться в цьому місці протягом наступного часу, вони будуть тільки прискорюватися".

Руслан Марцінків сподівається, що міст введуть в експлуатацію у 2021 році. Наразі міська влада оголосила тендер на будівництво розв’язки.

"В кінці серпня має бути відкриття. Міжнародний тендер. Тому він відбувається в два етапи. Перший етап, коли всі подають документи. Потім перевіряється на наявність досвіду. Відповідно до тих вимог, і будуть відбуватися торги у вересні на будівництво розв’язки по мосту на Пасічну. В контексті цієї розвязки відповідно будем знати кінцеву суму самої розв’язки і хто буде виконавець цих робіт", - розказує Руслан Марцінків.

Що відомо

Більше дивіться тут: