Звідки привезені кавуни у Рівне, скільки коштують та як їх купують на ринку

Фото: Суспільне Рівне

Кавуни на ринку Дикого у Рівному орієнтовно коштують 22-30 грн за кілограм, їх купують як гуртом, так і роздріб. Торгують баштанними, які привезли з Молдови, Туреччини, Азербайджану та півдня України. У Всесвітній день кавуна, 3 серпня, Суспільне дізналося, чи є на них попит.

Понад 20 років Оксана Веремчук продає кавуни на ринку Дикого. У 2023 році вперше отримала вантажівку з 22 тоннами кавунів зі Снігурівки, що на Миколаївщині. Продає їх у роздріб по 30 грн за кілограм, гуртом — по 22 грн

"Такого кавуна, як у мене на базарі, немає ні в кого. Цей кавун взагалі прекрасний — наш. Шофер привіз їх зі Снігурівки, між Херсоном та Миколаєвом. Ми поставили вчора, сьогодні залишився один прольот — 4 тони. Гарно беруть, і роздріб гарний йде, і гурт гарно йде. Три-чотири дні машини стоять, а у нас півтора дня — і розбирають", — говорить продавчиня.

Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Рівнянин Олександр Калинюк купив 10 кавунів. Обирає їх, орієнтуючись на глибокий звук.

"У мене дід з бабою старенькі, дуже люблять кавуни. Везу їм в село. Їм привожу кавуни, вони кладуть їх в льох і їдять. Вони вдвох сідають і за вечір з'їдають один кавун", — говорить покупець.

Фото: Суспільне Рівне

Продавчиня Наталя Лисичук торгує кавунами із Молдови.

"Дуже важко завантажити кавуни, веземо здалеку. Херсонських кавунів у нас немає, знаєте, яка у нас ситуація в країні. До війни ми возили тільки херсонський кавун. Того року ми возили харківський кавун, смачний кавун, хороший", — каже продавчиня.

Фото: Суспільне Рівне

Фото: Суспільне Рівне

Наталя продає кавуни гуртом — від ста кілограмів, їхня вартість 22 гривні. Каже, покупці хоч і нарікають на ціну, але ягоду купують.

"Дорого для людей, звичайно, але затрати великі й сам кавун по собі дорогий. Закупка кавуна самого — 18-20 грн. Машина — 27-30 тисяч грн. Дорого", — говорить продавчиня.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook