Стало відомо, скільки дозволів на виїзд за кордон за системою "Шлях" видали на Буковині

Суспільне Чернівці

Від початку повномасштабного вторгнення у Чернівецькій області видали майже 4400 дозволів на виїзд за кордон за системою "Шлях". Найчастіше чоловіки отримували дозвіл, щоб перевезти вантажі для потреб ЗСУ, медичні вантажі та гуманітарну допомогу.

Про це повідомила обласна адміністрація у відповідь на запит Суспільного.Скріншот з відповіді Чернівецької ОВАСкріншот з відповіді Чернівецької ОВА.

Хто звертається

Загалом дозвіл на виїзд за кордон за системою "Шлях" в області видавали 4396 разів. Середній вік чоловіків, які звертаються за отриманням дозволу, становить 35-40 років. Оскільки дозвіл видають не більше ніж на шість місяців, чоловіки могли звертатися по нього декілька разів.

Водночас обласна адміністрація не має інформації, скільки чоловіків виїхали, але не повернулися в Україну, – це повноваження Державної прикордонної служби.

Кому відмовили

Також у близько 450 випадках в наданні дозволу відмовляли. Зокрема через те, що чоловіки не могли обґрунтувати обсяг та кількість вантажу, який хочуть перевезти. Також не мали документів про те, кому в Україні вони перевозитимуть гуманітарну допомогу, або, що за попередні виїзди вони допомогу ввезли.

Що таке система "Шлях"

Система "Шлях" дозволяє чоловікам-водіям або волонтерам легально перетинати кордон в умовах воєнного стану. Насамперед систему створили, щоб усунути корупцію під час видачі дозволів та спростити перетин кордонів.

Хто може скористатися системою “Шлях”

Отримати дозвіл на виїзд за кордон за системою "Шлях" можуть водії, які перевозять вантаж та гуманітарну допомогу для ЗСУ, правоохоронних органів, медзакладів та волонтерських організацій, йдеться у відповіді ОВА.

Як отримати дозвіл

Щоб отримати дозвіл, потрібно звернутися до обласної військової адміністрації. Також потрібно надати обсяги вантажів чи кількість транспорту, який необхідний для перевезення. Обґрунтувати мету поїздки можна письмово від імені будь-якого підприємства чи організації, які займаються гуманітарною допомогою чи потребують її.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.