У Рівному відсторонили чиновника у справі про неякісний жир для пунктів незламності

Фото: Четверта влада

Директора департаменту економічного розвитку Рівнеради Володимира Липка, якого правоохоронці підозрюють в службовій недбалості під час закупівлі жиру для пунктів незламності на понад 1,2 млн грн. Як повідомила Суспільному 28 липня речниця прокуратури Оксана Жужельська, таке рішення напередодні ухвалив міський суд. Наразі прокурори готують позов про відшкодування завданих збитків.

Дані слідства

За даними слідства, наприкінці 2022 року директор департаменту, під час створення місцевого матеріального резерву громади, уклав договір з приватним підприємцем на закупівлю 10 500 кг тваринних жирів. З бюджету за це заплатили понад 1,2 млн грн.

"Проте посадовець, діючи із злочинною недбалістю та всупереч інтересам служби, належним чином не організував прийом товару, не перевірив його кількість та якість. Правоохоронці під час досудового розслідування встановили, що департамент недоотримав майже 200 кг продукції, яку оплатив. Крім того, жири поставлені в пошкоджених упаковках, без маркування та з цвіллю на поверхні продукції", — розповіла речниця обласної прокуратури Оксана Жужельська.

За даними прокуратури, судова експертиза встановила, що ці жири не відповідають вимогам ДСТУ, "містять суттєве перевищення гранично допустимих рівнів свинцю, заліза та нікелю і є небезпечними для здоров’я людини".

"Наразі вирішується питання обрання підозрюваному запобіжного заходу та відсторонення його від займаної посади", — додала речниця.

Цю справу розслідує Нацполіція. Якщо провину посадовця доведуть, йому може загрожувати позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4 250-12 750 грн).

Позиція посадовця

15 липня Суспільне, після інформації від правоохоронців, зателефонувало Володимирові Липку для отримання коментаря. Він зазначив, що зможе розмовляти завтра. Згодом кілька разів він відтерміновував коментар.

Суспільне зв'язалося із Володимиром Липком телефоном 28 липня. Він повідомив, що ситуацію щодо його відсторонення коментувати не буде, допоки з адвокатом не побудують стратегію захисту.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook