В одеському соборі, пошкодженому під час російської атаки, може обвалитися стіна

Пошкоджений під час ракетної атаки собор в Одесі. Спасо-Преображенський собор. Фото: Одеська міська рада

Одна зі стін Спасо-Преображенського собору в Одесі, куди влучила російська ракета, має нестабільне положення може обвалитися. Про це повідомили в Одеській міській раді.

За їхніми даними, необхідно демонтувати аварійно-небезпечну ділянку стіни та відремонтувати покрівлю собору, аби уникнути затоплення у разі дощу.

Пошкоджений під час ракетної атаки собор в Одесі. Фото: Одеська міська рада

"Всі наші дії ми погоджуємо з власником будівлі. Крім того, нам необхідна допомога священнослужителів для роботи з парафіянами. Люди йдуть з відкритим серцем, але треба розуміти, що є аварійні ділянки, які можуть нести загрозу. Тому ми працюватимемо разом, дотримуючись усіх процедур", — повідомив міський голова Геннадій Труханов.

Пошкоджений під час ракетної атаки собор в Одесі. Фото: Одеська міська рада

Що відомо про російську атаку по собору в Одесі 23 липня

  • Внаслідок нічної атаки армії РФ по Одесі 23 липня зазнав пошкоджень Спасо-Преображенський кафедральний собор і деякі православні святині, що перебували у ньому.
  • Представники Італії в Україні повідомили, що країна готова долучитися до відбудови Спасо-Преображенського собору в Одесі.
  • Митрополит Епіфаній прокоментував нічну атаку по Одесі та руйнування Спасо-Преображенського собору. Він нагадав, що у 2010 році цей собор відкривав очільник РПЦ Гундяєв (патріарх Кирило), який нині "благословляє російських військових вести війну проти України, вбивати та руйнувати". Епіфаній закликав до прозріння тих, хто в Україні досі вважає Гундяєва своїм "духовним вождем".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області