У Харкові відкрили Центр допомоги врятованим. Які послуги він надає

Центр допомоги врятованим у Харкові. 20 липня 2023 року. Фото: kharkivoda.gov.ua

У Харкові відкрили стаціонарний Центр допомоги врятованим. Тут можна отримати психологічну підтримку, юридичну консультацію та соціальну допомогу потерпілим від бойових дій та насильства під час війни.

Про це розповіла старша менеджерка центру Тетяна Федорченко.

"Центр надає соціально-психологічну допомогу, юридичні консультації та інформаційну підтримку. Допомога буде всім людям, які постраждали так чи інакше від війни. Це і люди з деокупованих територій, і військовополонені", — розповіла менеджерка.

Федорченко каже, у центрі консультують соціальний працівник і психолог: "Ми в одному центрі зібрали всю інформацію по Харкову та Харківській області — де людина може отримати матеріальну допомогу, гуманітарну допомогу і ту допомогу, яка їм потрібна".

Фахівці нададуть психологічну підтримку людям з посттравматичним синдромом, зокрема тим, хто постраждав від сексуального насильства під час війни, говорить урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.

Центр допомоги врятованим у Харкові. 20 липня 2023 року. Фото: kharkivoda.gov.ua

За словами Тетяни Федорченко, цей центр другий в області. З осені 2022 року на Харківщині працював мобільний центр.

У лютому туди звернулася Олена, яка жила на лінії фронту у Чугуївському районі, отримує консультації до психолога: "Я звернулася до центру. Пані Юлія допомагає мені психологічно з дітьми. З меншою вже все добре. Трохи старшій потрібна психологічна допомога".

Психологиня Юлія Савченко каже, до них вже звернулися більш як тисячу людей: "Основні питання — це переїзд, поселення, прихисток. Гуманітарна допомога, медична, психологічна — де отримати, як отримати".

За словами урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко, центри допомоги врятованим надають безоплатну підтримку в 11 містах України.

Адреса та контакти Центру допомоги врятованим у Харкові

Адреса: Харків, вул. Сумська, 37 (приміщення Обласного палацу дитячої та юнацької творчості).

Графік роботи: Понеділок-пятниця, 10:00-17:00.

Телефони: (066) 457 74 17, (050) 626 13 57.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube