Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника став переможцем грантової програми ЄС "Горизонт Європа"

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника став переможцем проєктно-грантової програми Європейського Союзу "Горизонт Європа". Заклад отримає 3,5 млн євро на розвиток науково-дослідної бази та цифрових платформ вишу. Про це Суспільному розповів ректор університету Ігор Цепенда.

З його слів, навчальний заклад став першим українським вишем, який переміг у цій програмі.

Ректор Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Ігор Цепенда. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Зараз найважливіший етап в реалізації таких проєктів — це об’єднання університетів ЄС. Проблеми в європейському університетському просторі свідчать про те, що є нерівномірний розвиток університетів Західної Європи — старої Європи та нової Європи. Ці грантові проєкти якраз спрямовані на те, щоб вирівнювати ці можливості", — каже Ігор Цепенда.

Кандидат фізико-математичних наук, професор Любомир Никируй. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Кандидат фізико-математичних наук, професор Любомир Никируй разом із командою з п’ятьох викладачів працювали над грантовим проєктом упродовж року.

З його слів, за міжнародне фінансування від програми "Горизонт Європа" боролися приблизно 70 наукових команд від європейських університетів. Перемогли 12 колективів. На що саме Прикарпатський університет витратить свій грант, науковець відповідає так: "Завдання проєкту — розробити методику, які зробити кроки, щоб університет став кращим через кілька принципово різних аспектів. Це — цифровізація. Це — відкрита наука для суспільства. Підприємці, люди мають знати, що робиться і на якому рівні. І тоді буде довіра до цих результатів. Третє — це кар'єра науковця".

"Горизонт Європа" — це основна програма Європейського Союзу з фінансування досліджень та інновацій із бюджетом майже 100 млрд євро, розповідає Любомир Никируй. З його слів, витратити свої 3,5 млн євро гранту Прикарпатський університет повинен упродовж трьох років.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!